American Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

American Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

İçindekiler

American Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

American Bobtail kedileri dikkat çekici kısa kuyruklarından dolayı kolayca tanınan bir tür kedi olarak kabul edilir. Bunların görünüşleri, Japon Bobtail kedilerinin görünüşüne çok benzer. 1960'larda ortaya çıktılar ve son 20 yılda büyük popülarite kazandılar. Bu kediler, açık renkli veya koyu renkli tüyler, küçük-orta boyutlu, hafif ve şekilli bir vücuda ve kısa kuyruğa sahip olan kedilerdir.

Kuyrukları, üç ila beş cm arasında değişen genişliğe sahip yuvarlak kuyrukludurlar. Diğer kedi türlerine göre daha akıllı ve eğitime açıktırlar.  American Bobtail kedileri, zeki, arkadaş canlısı, çok oyuncu ve çok sesli kedilerdir. Bu kedi türü ürkütücü, güvenilmez veya agresif değildir. Bu tür kediler arkadaş arayan, çok sevecen, çabuk eğitilebilen ve sosyal kedilerdir. Aynı zamanda, bu kedilerin inatçı, zor veya kötü huylu olabildiği gözlemlenmiştir.

American Bobtail Kedi Türü

American Bobtail kediler, beslenmeleri ve sağlıkları açısından diğer kedilere göre daha az hassastır. Genellikle, bu kedilerin beslenmesi, kendi doğal besinlerinden veya kaliteli bir diyet mamasından oluşur. Ancak, bu kedilerin sağlığını korumak için, hastalıkların erken tanınması ve tedavisinin geciktirilmemesi gerekmektedir. American Bobtail kedileri, çoğu kedi türüne göre daha uzun yaşar. Her ne kadar ortalama yaşam süresi 10 ila 15 yıl arasında değişiyor olsa da bu kedilerin çok daha uzun yaşayabilecekleri de görülmüştür. American Bobtail kedileri, çabuk eğitilebilen ve arkadaş canlısı olan harika bir kedi türüdür. Aynı zamanda, beslenme ve sağlıkları açısından daha az hassas oldukları için de tercih edilen bir tür olmaktadır. Bu kedilerin arkadaş arayan, çok sevecen, çok oyuncu ve sosyal bir türe sahip olmaları, bakımının ve eğitiminin kolay olmasını ve çoğu evde kabul görmesini sağlamıştır.

Genlerindeki bazı eksiklikler nedeniyle hemen kedi türü olarak kabul görmemiş 2002 yılında American Bobtail kedileri kedi türü olarak kayıtlara eklenmiştir.

American Bobtail Kedi Türü

American Bobtail Özellikleri – Vücut Yapısı

  • Karakteri: Atik, Zeki, Sevimli
  • Tüy Yapısı: Uzun Tüylü
  • Gövde: İri yapılı
  • Kürk: Yumuşak
  • Kuyruk: Kısa, Fırça gibi çok tüylü.

American Bobtail Kedisinin Çocuklarla Arası Nasıldır?

American Bobtail kedileri çocuklarla iyi geçinirler çünkü çok sosyal ve arkadaş canlısıdırlar. Genellikle çocuklarla aktif oynayabildikleri için çocukların sevdiği bir tür olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bu türlerin özellikle korumacı olduğunu unutmamak gerekir.

American Bobtail Kedi Türü

American Bobtail Zeka Seviyesi Nedir?

American Bobtail kedileri çok zeki olmalarına rağmen özgür ruhlu ve korumacı bir kedi türüdür. Oyun oynamayı seven ve sahibinin hislerini anlar ve ona göre davranış sergiler.

American Bobtail Bakımı ve Beslenmesi?

American Bobtail 'ler, bu cins kedilerin bakımı, diğer cinslerden çok farklı değildir. Genel olarak, American Bobtail 'ler, her gün temiz bir kum kutusu, sık sık taranmış bir tüy ve haftada en az bir kez banyo gibi temel ihtiyaçlarla bakılır. Ayrıca, dişlerinin düzenli olarak fırçalanması ve kulaklarının temiz tutulması gerekmektedir. Kedinin düzenli olarak parazit ilaçları alması da önerilmektedir. American Bobtail 'ler, haftada bir kez taranmalı ve her ay kesilmelidir. Ayrıca, kedinin diyetine de dikkat edilmelidir ve özel bir diyet programı varsa, bu da takip edilmelidir.

American Bobtail Kedileri, Diğer türlere nazaran bakım ihtiyacı daha az olan Amerikan Bobtail kedinizi haftada birkaç kez düzenli olarak tararsanız yeterli olacaktır.

American Bobtail Kedi Türü

American Bobtail Sağlık Sorunları?

American Bobtail 'lerin genellikle sağlıklı kedi cinsi olduğu söylenir. Ancak, bazı sağlık sorunlarına sahip olabilirler. Bunlar arasında kalp rahatsızlıkları, renal displazi ve göz hastalıkları bulunmaktadır. Ayrıca, bazı American Bobtail 'lar hipotiroidizme ve alerjilere de sahip olabilir. Bu sağlık sorunlarının teşhis edilebilmesi için düzenli veteriner kontrolleri önerilmektedir.

Oyun Kabiliyeti
 
 
 
 
 
Fiziksel Aktivite
 
 
 
 
 
Bakım İhtiyacı
 
 
 
 
 
Diğer Evcil Hayvanlarla anlaşma
 
 
 
 
 
Çocuklarla anlaşma
 
 
 
 
 
Sahiplerine Karşı Sevgi
 
 
 
 
 
Uysallık
 
 
 
 
 
Saldırganlık
 
 
 
 
 
Zeka Seviyesi
 
 
 
 
 
Bağımsılık
 
 
 
 
 
Apartman Yaşamına Uygunluk
 
 
 
 
 
Kıl ve Tüy Dökme
 
 
 
 
 

DİKKAT!

E-evcil.com olarak bir evcil hayvan satın almadan önce onu sahiplenmenin daha değerli ve doğru olduğu savunmaktayız. Barınaklardan ya da gönüllü evcil hayvanlarını sahiplendirenlerden evcil hayvan alarak onlara sıcak bir yuva sağlamalarını önemsiyoruz. Barınaklarda kötü koşullarda olan ve yardıma, sıcak bir yuvaya ihtiyacı olan birçok can var. Satın almak yerine onları sahiplenerek çok değerli ve duyarlı davranmış olursunuz.
Sitemizde Yuva Arayan ilanlarına bakabilirsiniz.

Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın!