Ankara Tavşanı ( Angora )

Ankara Tavşanı ( Angora )

İçindekiler

  Ankara Tavşanı çok beslenen bir tavşan türüdür. Beslenme nedenlerinin başında tüyleri gelmektedir. Bu tavşan ırkının çeşitli söylentileri vardır üretildiği yer hakkında ama  kesin bir bilgi yoktur. Ankara tavşanı isminin nereden aldığı tam olarak bilinmemektedir ama Ankara kedisine benzediği için bu ismin verildiği düşünülmektedir. 

  Ankara Tavşanı Kısa boyunlu yuvarlak başlı ve orta bir büyüklüğe sahip uzun tüylü bir tavşan türüdür. Kulakları dik yana açıktır vu kulak uçlarında püskülleri vardır. Beyazlarda gözler kırmızıdır.  Ayakları incedir uzun tüyler ile kaplanmıştır. 3.5 - 4 kg ağırlığa ulaşabilir.3-4 aylıkken eşleşmeye müsait olurlar. Ortalama 3 yavru dünyaya getirirler ve 6 haftalık olan yavrular sütten kesilir. 

  DİKKAT!

  E-evcil.com olarak bir evcil hayvan satın almadan önce onu sahiplenmenin daha değerli ve doğru olduğu savunmaktayız. Barınaklardan ya da gönüllü evcil hayvanlarını sahiplendirenlerden evcil hayvan alarak onlara sıcak bir yuva sağlamalarını önemsiyoruz. Barınaklarda kötü koşullarda olan ve yardıma, sıcak bir yuvaya ihtiyacı olan birçok can var. Satın almak yerine onları sahiplenerek çok değerli ve duyarlı davranmış olursunuz.
  Sitemizde Yuva Arayan ilanlarına bakabilirsiniz.

  Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın!