Gümüş(Argente) Tavşanı.

Gümüş(Argente) Tavşanı.

İçindekiler

  Gümüş ( Argente ) Tavşanı Dünyanın En Büyük Tavşanı olma özelliğine sahiptir.

  Gümüş tavşanı ırkların içerisinde en çok dikkat çeken bir türdür oldukça büyüktür kahverengi, mavi, siyah ve şampanya renk kombinasyonuna sahiptir bu renklerden en çok sevilen ve beslenen renk şampanya'dır. Çiftliklerde kürk için beslenen bu tavşan artık evlerde'de beslenmeye başlanmıştır. 

  Fransa'nın Champagne bölgesinde melezleştirilerek üretilen bu tavşan ırkı 1919 yılında İngiltere ile birlikte dünya geneline yayılmıştır. 

  Şampanya Tavşanları 3.5 kg ile 4 kg ağırlığına ulaşmaktadırlar bunun yanında diğer Gümüş tavşanları şampanya renkli tavşana göre biraz daha küçüklerdir. Gümüş tavşan ailesinde şampanya renkli olan iyi bakıldığı zaman dünyanın en büyük tavşanı olmaya adaydır ve öyledir.

  DİKKAT!

  E-evcil.com olarak bir evcil hayvan satın almadan önce onu sahiplenmenin daha değerli ve doğru olduğu savunmaktayız. Barınaklardan ya da gönüllü evcil hayvanlarını sahiplendirenlerden evcil hayvan alarak onlara sıcak bir yuva sağlamalarını önemsiyoruz. Barınaklarda kötü koşullarda olan ve yardıma, sıcak bir yuvaya ihtiyacı olan birçok can var. Satın almak yerine onları sahiplenerek çok değerli ve duyarlı davranmış olursunuz.
  Sitemizde Yuva Arayan ilanlarına bakabilirsiniz.

  Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın!