Pomeranian Boo Köpek Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian Boo küçük köpeklerin içinde ilk akla gelen ırklardan biridir bunun en büyük nedeni oldukça fazla sevimli olmalarındandır. Pomeranian Boo köpekleri oldukça hareketli ve oyun oynamaya müsait oldukları gibi cesur köpeklerdir. 1800’lü yıllarda daha büyük olan bu köpek ırkı Almanya Kraliçesi Victoria’nın köpekleri kullanılarak küçük köpek kategorisinde küçültülmüştür.

Pomeranian

Ağırlık: 
Erkek = 1,5 – 3 kg
Dişi = 1,5 – 3 kg

Omuz Yüksekliği:
Erkek = 28 cm.
Dişi = 25 cm.

Kürk:
Uzunluk = Orta
Karakteristiği = Çift kaman, düz
Renk = Tüm renkler olabilir
Bakım ihtiyacı = Orta

Diğer:
Havlama oranı = Yüksek
Egzersiz ihtiyacı = Günde 20 dakikadan fazla
Enerji Seviyesi = Çok yüksek
Ortalama ömür = 12 - 16 yıl
Kulaklar = Kendiliğinden her daim dik
Kazma arzusu = Düşük
Sosyallik / İlgi ihtiyacı = Düşük
Salya = Düşük
Horlama = Düşük

Pomeranian Boo ortalama 10 aylık olduklarında gerçek boyutlarına ulaşırlar uzun ve dik tüyler dik kulaklar ve sevimli görüntüleri ile hemen ırklarını belli ederler. Tüylerinin uzun olmasının ana nedenlerinden biri soğuk iklime dayanıklı olarak üretilmeleridir Ülkemizde yaz aylarında özellikle bir kuaföre gitmek zorunda olan Pomeranian Boo köpek türleri asıl tüylerinin uzunluklarının amacını da öğrenmiş olduk.

Pomeranian Boo Köpek türünü pek çok renklerde görmek mümkündür ama Ülkemiz’de en yaygın olan ve beslenen renkler içerisinde beyaz renk yer almaktadır.

Pomeranian Boo Köpek ırkı karakter açısından arsız olabilirler ama genellikle arkadaş canlısı ve canlı bir köpek türüdür. Genellikle çocuklarla araları oldukça iyidir.

Pomeranian

POMERANIAN BOO BAKIMI

Pomeranian Boo köpekleri yiyecekleri çok fazla seçmezler ama obez oldkları oldukça az gözlemlenir nedeni ise oldukça aktif bir ırk olmalarıdır.Bakım gerektiren en önemli husus tüyleridir. Haftalık tüy taraması gereklidir özellikle tüy dökme zamanında her gün taranması gerekir. Pomeranian Boo köpekleri oldukça aktif ve zekidirler bunun için sık sık oynamak isterler küçük numaraları kolaylıkla öğrenin ve eğlenerek yaparlar. Sık banyoya gerek yoktur hatta banyo onlar için iyi bile olmayabiliyor sadece ihtiyaç zamanında banyo yaptırılmalıdır.

POMERANIAN BOO FİYATI

Pomeranian Boo köpek fiyatları 1500 ile 2000 tl arasındadır ama net fiyatlar için köpek ilanlarımıza bakabilirsiniz. Sitemizde satılık Pomeranian Boo köpeklerini bulabilirsiniz.