Çok Üzgünüm

Arkadaşlar muhabbet kuşum ilk kez 1ekimde yumurtladı ve 14 ekime kadar toplamda beş kere yumurtladı. Sessiz bir ortamda yemlerini sularını her gün kontrol ediyordum. Ancak üç yumurtayı sırayla yuvadan atarak kırdılar, öyle ufak bir kırılmada değil baya ikiye ayrılmış şekilde görüyordum. Dişi kuşum iki yumurtanın üstünde yoğunlaştı belki de diğerleri boş olduğu için kırdılar ya da erkek kuş kıskandığı için bilemiyorum ama gece üçte seslerine uyandım ki yuvanın içinde inanılmaz bir kavga ettiler. Kalan iki yumurta kırılmıştı ve dişi kuşumun kanadı yaralanmış kanıyordu. Hemen kafesleri ayırdım ama o kadar üzüldüm ki anlatamam strese mi girdiler neden böyle oldu ayrıca dişi kuşuma bir şey olur mu ve bu durumdan sonra ne yapmalıyım kafesleri hep ayrı kalsa daha mı iyi olur


Çözüldü 3 cevap

Bunun Farklı sebebi olabilir kuşlar kızışmış olabilirler yada temizlik nedeni ile strese sokulmuş olabilir.


Beğen 0

Haftada iki kere yumurta maması yaptım ancak daha öncekilerden farklı olarak içine havuç rendesi koymadım ki tekrar kızışmasınlar diye. Sularına vitamin damlatıyorum ve kafese kalamar kemiği koydum. Maydanoz, marul gibi sevdikleri sebzelerden verdim ara ara. İki günde bir de kafesi temizleyip sularını değiştiriyorum. Yaptıklarım bu kadar. 


Beğen 0

Erkek Kızıştığında yada dişi kızıştığında tekrar eşleşmek için bunu yapabilirler genelde bunu dişiler yapsada erkeklerinde yaptıkları gözlemlenir. Korkacak bir şey yok dişi kendini topladığında tekrar yanyana koyabilirsiniz.

Yumurta döneminde bakımını nasıl yaptınız muhabbet kuşlarınızın. Biraz Detay verirmisiniz. Mama Vitamin Ekstra bir takviye yaptınızmı ?


Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor