Hangi Cins Muhabbet Kuşu Almalıyım?

Hangi renk ya da hangi cins muhabbet kuşu daha iyi konuşur daha çabuk konuşmayı öğrenir?

En çok ve en kolay konuşan muhabbet kuşu cinsi veya renkleri nelerdir bilgi ve tecrübeleri alalım.Çözüldü 3 cevap

Muhabbet kuşları genellikle konuşkan kuşlardır ve bu yeteneklerini daha fazla geliştirebilir. Konuşma yeteneği kuşun bireysel özelliklerine ve sizin ayıracağınız zamana bağlıdır, bu nedenle her muhabbet kuşunun konuşkan olacağını garanti etmek zordur.

Konuşma yetenekleriyle bilinen türler arasında muhabbet kuşları ayırmak zor olur ama Erkek kuşlar daha yatkındırlar. Bunun için size tavsiye edebileceğim Erkek ve Yavru bir muhabbet kuşu sahiplenmeniz olacaktır.

Her muhabbet kuşu bireyseldir ve kişilikleri değişkenlik gösterir. Konuşma yeteneği dışında, kuşunuzun sizinle etkileşime girmeyi sevip sevmediği, sosyal olup olmadığı gibi faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Muhabbet kuşunu seçerken kuşun kafes içerisindeki hareketlerine enerjisine ve çevresi ile ilişkilerine bakmalısınız. Kafes içinde uyuyan diğer kuşlardan uzak duran meraklı olmayan yavrular genelde zor konuşanlardır.


Beğen 1
Cevap Olarak Kabul Edildi

Muhabbet kuşu konuşturmak için cinsi çok önemli değil senin ona ne kadar zaman ayırdığın önemli. 


Beğen 1

Muhabbet Kuşu Cinsi değil Cinsiyeti ve Yavru olması önemli. Her cins muhabbet kuşunun konuştuğunu gördüm ama alıştırmak için yavru olmalı ve erkek olmalı ilk önceliğiniz bu.


Beğen 1

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor