Hipradoxi-S İlaç Ne Işe Yarar Nasıl Kullanılır ?

Hırıltı Nefes ,Kuyruk Sallama ve Ağzı Açık Nefes Alma ( ASTIM ) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu Hastalıkta Kuş Kuyruk sallar sürekli hırıltı vardır ve çabuk yorulur ağzı açık bir şekilde nefes alır nasıl tedavi ederiz ?


Çözüldü 7 cevap

Arkadaşlar ben yeniyim Petmix isimli siteden hipradoxi satın aldım. Hipradoxi kırmızı etiketli olarak ulaştı bana. Orijinalliği konusunda emin olamadım varmı bilgisi olan Kesin olarak orijinalmidir acaba çünkü 2 gündür damlatıyorum ve bir değişim hala olmadı kuşumda


Beğen 0

Hipradoxi-S Kuşlara Nasıl Verilir? Kullanılma şekli ve dozları : Hipradoxi-S, kanatlıların içme sularına veya yemlerine karıştırılarak verilir. Sağaltım dozları olarak; kanatlılarda 4-5 gün süreyle günde 50-100 ml doksisiklin/1 litre hesabıyla katılmak suretiyle kesintisiz içirilir. İlaçlanmış su, tek içme suyu kaynağını oluşturmalıdır. Kuşlara bu ürün ağızdan verilmemesi gerektiğinden, suluklarına 4-5 gün aralıksız 6 damla oranında verilmesi gerekir. 8 saatten fazla su bekletilmemeli ve tazelenmelidir. Her ilaç tedavisinden sonra mutlaka bünyeyi eski gücüne getirmek için multi vitamin ve aminoasit desteği sağlanmalı, probiyotik ve elektrolitlerle tedavi kürü sona erdirilmelidir. Hipradoxi ürünü hakkında bilinmesi gerekenler; Etken maddesi esasına göre hazırlanmış olan oral toz formülasyondur. Farmakolojisi ve özellikleri: Doksisiklin, yarı sentetik tetrasiklin türevi bir antibiyotiktir. Çok sayıda gram (+) ve gram (-) bakteriye karşı bakteriyostatik tipten antibakteriyel etki meydana getirir. Ağız yoluyla verildiğinde hayvanların sindirim kanalından çok iyi emilir. Yağ/su dağılım katsayısı yüksek olduğundan vücutta çok geniş bir dağılım hacmi sergiler. Hedef patojenlerin ribozomlarında 30 S’lik ribozomal birimlerde protein sentezini inhibe etmek suretiyle, hızla gelişen bakteriyostatik tipten antibakteriyel etki meydana getirir. Önerilen dozlarda pek çok duyarlı patojen bakteriye yönelik MIC değeri veya daha yüksek değerlerde kan değeri sağlar. Kullanılma yerleri: Hipradoxi-S, kanatlı hayvanlarda kolibasillozis, CRD ve bunlara bağlı olarak gelişen komplike hastalıkların sağaltımında kullanılır. Uyarılar: Kanatlıların yemlerinde kalsiyum, demir, magnezyum ve alüminyum içeren katkı maddelerinin bulunması durumunda doksisiklin emilmesi azalır ve tedavi süreci uzayacaktır. ** Kuluçkada olan kuşlar için kullanımı uygun değildir.

Beğen 0

Bu ilacı nerden temin edebilirim 


Beğen 0

Merhabalar muhabbet kuşu da astım var bu ilacı nasıl temin ederim. Cok kötü durumu yardımcı olurmusunuz 


Beğen 0

İlacı nasıl alabilirim .lütfen yardımcı olun


Beğen 0

Peki ilacı nerden alabilirim

 


Beğen 0

Resim

Hipradoxi Kanatlılarda Hırıltı Astım ve Üst solunum Yolları için Kullanılır.

Kanatlılarda duyarlı bakterilerden ileri gelen solunum ve diğer sistemik enfeksiyonların sağaltımı amacıyla, doksisiklin etken maddesi esasına göre hazırlanmış olan oral toz formülasyondur. Hipradoxi-S, kanatlı hayvanlarda kolibasillozis, CRD ve bunlara bağlı olarak gelişen komplike hastalıkların sağaltımında kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları :

Hipradoxi-S, kanatlıların içme sularına veya yemlerine karıştırılarak verilir. Sağaltım dozları olarak; kanatlılarda 4-5 gün süreyle günde 50-100 ml doksisiklin/1 litre hesabıyla katılmak suretiyle kesintisiz içirilir. İlaçlanmış su, tek içme suyu kaynağını oluşturmalıdır. Kuşlara bu ürün ağızdan verilmemesi gerektiğinden, suluklarına 4-5 gün aralıksız 6 damla oranında verilmesi gerekir. 8 saatten fazla su bekletilmemeli ve tazelenmelidir. Her ilaç tedavisinden sonra mutlaka bünyeyi eski gücüne getirmek için multi vitamin ve aminoasit desteği sağlanmalı, probiyotik ve elektrolitlerle tedavi kürü sona erdirilmelidir.

Kuşlarda Hırıltı ve nefes sorunu olan sürekli kuyruğunu aşağıya yukarıya oynatan kuşlarda kullanımı oldukça yaygındır ve genel olarak olumlu sonuçlar verir suluklarına yarım su doldurulur ve 3 damla Hipradoxi verilir 5 gün sonunda kuşa multivitamin desteği verilerek ilaç kullanımı sonlandırılır.

 

Muhabbet Kuşu, Kanarya, Papağan, Kümes Hayvanlarında Kullanılabilir. Kullanmadan Önce Veteriner Hekime başvurmanız önemlidir. Öncelikle kuşun hastalığını teşhis etmek önemlidir.


Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor