Muhabbet Kuşu Bakımı Nasıl Yapılır?

Muhabbet kuşu bakımı nasıl yapılır?

Muhabbet Kuşu aldım bakımını nasıl yapmalıyım. Konuşturmak ve eğitmek istiyorum yavru erkek nasıl bakım yapmalıyım bilgi verirmisiniz rica etsem.

İyi Hobiler.


Çözüldü 1 cevap

1. Muhabbet Kuşları Arkadaşlığı Severler

Tek bir kuşa sahipseniz bir ayna mutlaka bulunmalıdır. Muhabbet Kuşu arkadaş canlısı bir kuştur size çok iyi arkadaşlık eder. Evde beslediğiniz size alışık ve konuşan bir kuşunuz varsa ona eş almak için çok iyi düşünmelisiniz bu sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Ancak karar verdiniz ve bir eş almak istiyorsunuz unutmamanız gereken bir kural daha var Muhabbet kuşları eş seçen kuşlardır bunun için kuşunuza ideal eşi bulmak zorundasınız.

2. Çeşitli Besinler Kullanın Tek besinle sabit kalmayın

Kuşlarınıza çeşitli besinler vermeli hatta yeminizin markasını bile arada değiştirmelisiniz. Kuşunuz için çok çeşitli besin kaynakları mevcuttur bunların yanında evinizde kullandığınız bir çok besinide tercih ederler. Kuşunuza dal darı almayı da ihmal etmemelisiniz. Ayrıca Mama kuşunuzun gelişimi ve sağlığı için çok önemlidir.

3. Güvenini Kazanmak için acele etmeyin

Muhabbet Kuşları biraz utangaç ve çekingenlerdir bunun için kuşu ilk aldığınızda size alışması için aceleci davranmayınız daha sabırlı ve yavaş yavaş ona yaklaşmalısınız Muhabbet kuşunuzun size alışmasını sağlayın kafesin yakınlarında durmanız size yavaş bir şekilde güvenmesini sağlayacaktır sevdiği yiyecekleri kafesin dışından ona vererek size daha fazla güvenmesini sağlayabilirsiniz. Daha fazlası için diğer makalemizi okuyabilirsiniz.

Deda detaylı Bilgi için Muhabbet Kuşu Aldım Nasıl Bakmalıyım Makalemizi okuyabilirsiniz.


Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor