Muhabbet Kuşum Isırıyor Ne Yapmalıyım?

Muhabbet Kuşu aldım eve getirdim daha 4 5 aylık dedi aldığım petshop ama çok ısırıyor ne yapabilirim ısırmaması için neler yapmalıyım.

Çözüldü 4 cevap

Muhabbet Kuşları Isırması Normal bir durumdur kendilerini korumak iç güdüsü ile bunu yaparlar. Isırmaması için yapmanız gereken tek şey güvenini kazanıp sizi benimsemesini sağlamaktır. Muhabbet Kuşları Genelde Isırma içgüdüleri ile kendilerini korurlar.

Beğen 0

Isıran Muhabbet Kuşunu Eğitmek için önce ona sakince yaklaşmalı ve seni görmezden gelene kadar güvenini kazanmalısın sonrası ikinizin arasında :)

Beğen 0

Muhabbet Kuşları Yavruyken Eğitilmeli Yoksa Isırma Eğilimleri vardır her zaman kendilerini bu şekilde korurlar.

Beğen 0

Kuşum çok ısırıyor ne yapmalıyım?

Öncelikle Neden Isırdığını Ona ne yaparken yada neye ısırarak tepki verdiğini bulup bunu yapmaması için ona güven telkin etmelisiniz.

Muhabbet kuşu ısırmaya başladı neden?

Muhabbet Kuşları ısırması özellikle bunu yapmıyor ve yapmaya başladıysa çiftleşme döneminin geldiğini gösterir aksi şekilde streste olduğunun belirtisidir.

Hırçın muhabbet kuşu nasıl sakinleştirilir?

Yavaş yavaş yaklaşmak gerekir önce ona zarar vermeyeceğinizi anlaması için ona zaman verin ve size alıştıkça ona sevdiği yiyecekleri elinizle verin tamami ile size güvendiğinde bu durum ortadan kalkacaktır.

Muhabbet kuşu ısırması acıtır mi?

Normal Şartlarda acıtmaz ama yumuşak ve gagasına oturan bir yerden yakalarsa kanatabilir bile. Bu gagasının sivriliğinede bağlı ama genelde acıtabilir diyebiliriz.

Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor