Muhabbet Kuşumuz Uçamıyor, Uçma Kanatlarının Dibi Siyahlaşmış.

Vitamini, bakımı kaliteli yem çeşitleri gibi her türlü güzel bakılan bir kuş. Aldığımda çok küçük diye kanatları eksik sanıyordum ama 5 aydır uçmayınca kanatlarına bakmak aklıma geldi ve uçma kanatlarının kısa kaldığını ve siyahlaştığını gördüm. Uçamamasının sebebi bu ama çözümü nedir? O kanatları çeksem çok canı yanar mı? Daha çok hasta olur mu? Bilen biri cevap verebilirse sevinirim.


Çözüldü 4 cevap

Eminönünde çoğu kuş satan petshoplar bunu yapıyor oradan geçerken görmüştüm yazık hayvanlara.

Beğen 0

Korkmanıza gerek yok çekin yenileri gelsin satmak için bu yola başvuran çok alışık diye bunu yapıyorlar zavallıların satış taktiği

Beğen 0

Teşekkür ederim cevabınız için. 2 tane kanat tüyünü denedim çektim, canı yanmadı aksine çok kolay koptu. Kopan kanatların diplerinden siyah toz parçaları gibi şeyler döküldü sanki kanat dipleri çürümüş gibi. Yavru diye satmak amaçlı sanki kanatları kesip bırakmışlar. Avucuma alınca çok kıvrandı, bağırdı, rahat durmadığı için diğer kanat tüylerini çekemedim ama zaman içinde onları da çekmem gerekecek galiba.

Beğen 0

Muhabbet kuşunun kanatları kırılmışsa çekmen lazım bir cımbız yardımı ile eğer kırık değilse yeni geliyordur beklemelisiniz. Yeni gelen kanatların dibi kırmızı olur.

Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor