Üretime Nasıl Başlamalıyım ?

2 çift muhabbet kuşum var. 1 çifti sürekli yuvaya girip çıkıyor birbirlerine kusuyorlar. Diğer çift de önceden çiftelestiklerini gördüm ama yumurtlama olmadı ve şuan dişi yağlandi. Size sorularim ise şöyle: Yağlanmış dişiyi nasıl üretime hazır hale getirebilirim? Kuşlardan verim almak için ne gibi yöntemler yapmalıyım nasıl yavru alırım üretim konusunda bi yol gösterirseniz çok memnun olurum.

Çözüldü 6 cevap

Fertivit Kullanmanı Tavsiye ederim ben oldukça memnun kaldım.

Beğen 0

?

Beğen 0

Vitamin önerin varmı abi

Beğen 0

Söylediğine Göre Hazırlar kurlaşma yapıyorlar çok rahatsız etme mama ve vitamin takviyesi yap kısa sürede ortama alıştıkları an yumurtlamaya hazırlar.

Beğen 0

Peki arif abi yuvaya girip çıkan birbirlerine kusan çift için görüşün nedir?

Beğen 0

Öncelikle Sitemize Hoşgeldin Ahmet. Yağlı Muhabbet Kuşu için büyük bir kafese alıp suyuna limon damlatarak işleme başlamalısın Muhabbet kuşunun bol hareket etmesi gerekmektedir. Bazı kuşlarda karaciğer sorunları oluşmakta buda yumurta zamanı geldiğinde yağlanmaya neden olmaktadır eğer kuşun zayıfladıktan sonra aynısı gibi tekrar yağlanırsa hastalığın belirtisi olabilir. Yavru almak için Muhabbet Kuşlarının oldukları ortama alışmasına o ortama güven duyması çok önemlidir. Muhabbet kuşları strese girdiklerinde yumurtlamazlar önce bunu sağlamalısın. İkinci aşama ise mama ve Multivitamin takviyesi olmalıdır. İyi bakım kuşların kızışmasına neden olacak ve eşleşmelerini sağlayacaktır. Acele etmeden sabırlı olarak bu yolları izlemelisin sürekli kuşları rahatsız etmemen gerekir.

Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor