Uyuyor Kabarık Ishal

Dişi bir mubabbet kuşum var veterinere götürdüm gagasında mantar var dedi mantar ilacını kullarnıyorum ama çok kaşınıyor diye de bir sprey verde 3 gün de onu kullandım parazit ve bit için ama hala çok kaşınıyor dün de hep kabarık ve uyuyordu tektar götürdüm sefer ishal ilacı verdi (tetramezatin) diye bir yemek kaşığı suya çay kaşığının ucuyla ilacı döküp karıştırmamı ve 4 _5 damla günde vermemi söyledi bu gün 2. Günü ama hala ishal sobanın kenarına koydum üşümesin diye ama.hala kabarık ve uyuyor ne yapmam gerek kuşum ölsün istemiyorum acil bir cevap alabilir miyim??

Çözüldü 11 cevap

Kanlı ishal olmuş ilaç vermeye devam edin ve kafes ısısını sabit tutun.

Beğen 0

Dışkısında yem var ve iki defa dışkısında kan vardı

Beğen 0

Düzelttim Sorunu Şimdi Yükleyebilirsin.

Beğen 0

Dediğınızi yapıyorum Cevap yazınız diyor

Beğen 0

Resmi Seçip Cevapla Demen gerekiyor.

Beğen 0

Deneyelim

Beğen 0

Deniyorum fakat olmuyor.

Beğen 0

Yorum yazdığın kısmın altında kamera ikonu var oraya tıklayarak yükleyebilirsin.

Beğen 0

Resim nasıl gönderiliyor bilmiyorum deniyorum olmuyor.

Beğen 0

Dış parazit olup olmadiğını bilmiyorum veteriner verince bende kullandım. Siyah dışkı yapmaya başladı. Az öncede biraz sindiremediği yemi kustu

Beğen 0

Öncelikle ilaçların ve kuşun bir resmini gönderirsen daha iyi bir cevap verebilirim. İshal ilerlemiş ise hemen düzelme göstermez dış parazitler kuşun kanını emer ve direnç düşmesine sebep verir öncelikle tam olarak nedeni bulman gerekli. Kuşta dış parazit var mı ? varsa ilaç ve kafes temizliği yapmalısın. İshal varsa sadece ısıyı sabitleyip tetramezatini kullanabilirsin her gün ilacı tazelemede fayda var. Geçmiş olsun.

Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor