En Güzel Dişi ve Erkek Kedi İsimleri

En Güzel Dişi ve Erkek Kedi İsimleri

Kedi isimleri, kedi severler tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Kedilerin sevimli tavırları ve farklı ırkları, evlerde ve sokaklarda dikkat çeken hayvanlar olmalarını sağlar. Bu nedenle, her geçen gün daha fazla insan kedi beslemeyi tercih etmektedir. Kedilere sahip olma eğilimi arttıkça, en yaratıcı, farklı ve sıradışı dişi ve erkek kedi isimleri bulma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Bu sebeple, kedi sahipleri kendi kediciklerine en uygun ve özgün ismi seçmek için araştırma yapmaktadırlar. Kedilerin kişilikleri ve dış görünüşleri farklı olduğu için, her kedinin kendine özgü bir ismi olması önemlidir. Kedilerin sevimli, oyuncu ve sevgi dolu halleri, insanların onlara ilgi duymasını ve en iyi ismi seçmelerini gerektirir. İşte A'dan Z'ye en yaratıcı kedi isimleri konusundaki araştırmanızı destekleyecek bazı öneriler:

Kedi sahiplendiğimizde bize en zor gelen kısım kedimize isim vermek olur bunu kedimizin cinsiyetine göre Erkek kedi ismi ve Dişi Kedi ismi olmasına özen gösteririz. Kedimize isim vermek onunla zaman geçirirken ona o isimle seslenmek bize ayrı bir mutluluk verir bunun için Kedi ismi seçimi oldukça önemlidir.

Kediler, evcil hayvanlar arasında en sevimli ve sevgi dolu olanlardan biridir. Kedinizi evlat edindiğinizde, ona uygun bir isim seçmek heyecan verici bir görev olabilir. İşte erkek kedi isimleri, dişi kedi isimleri, yavru kediye ne isim verilir ve komik kedi isimleri konusunda bazı fikirler: Erkek kedi isimleri, genellikle güçlü ve karizmatik özellikleri yansıtan isimlerden oluşur. Örneğin, Leo, Simba, Thor, Zeus gibi isimler erkek kedilere sıkça verilen isimler arasındadır. Bu isimler, kedinizin asil ve gösterişli yanlarını yansıtabilir. Dişi kedi isimleri ise genellikle zarif ve zarafetli özellikleri yansıtan isimlerdir. Örneğin, Luna, Bella, Daisy, Mia gibi isimler dişi kedilere sıklıkla verilen isimler arasındadır. Bu isimler, kedinizin zarif ve sevimli yanlarını vurgulayabilir. Yavru bir kediye isim vermek ise ayrı bir heyecan verici deneyim olabilir. Yavru kedilere verilebilecek isimler genellikle sevimli ve oyuncu bir karakteri yansıtır. Örneğin, Prenses, Boncuk, Şirin gibi isimler yavru kedilere uygun olabilir. Bu isimler, kedinizin masumiyetini ve sevimliliğini yansıtabilir. Komik kedi isimleri ise mizah dolu bir yaklaşımla kedinize isim vermek isteyenler için idealdir. Bu tür isimler genellikle esprili veya ironik bir anlam taşır. Örneğin, Şımarık, Kıkırık, Şaka gibi isimler komik bir etki yaratabilir. Bu isimler, kedinizin oyuncu ve neşeli tarafını yansıtabilir. Kedinizi isimlendirirken, onun kişiliğine ve özelliklerine dikkat etmek önemlidir. İsim seçimi, kedinizin karakterini yansıtmak ve onunla bağınızı güçlendirmek için bir fırsattır. Önemli olan, ona sevgiyle yaklaşmak ve isim seçiminde keyifli bir deneyim yaşamaktır. Unutmayın, kediniz sizin için özel bir dost ve ismi de onun kişiliğini yansıtmalıdır.

Dişi Ve Erkek Kedi İsimleri

Kediler, her biri kendi benzersiz kişilikleriyle gelen sevimli yaratıklardır. Onlara uygun bir isim seçmek, sahipleriyle daha güçlü bir bağ kurmalarına yardımcı olabilir. Bu nedenle, kedinizin davranışlarını, renklerini ve kişiliğini göz önünde bulundurarak ona en uygun ismi seçmek önemlidir.

HARFEn Güzel Dişi ve Erkek Kedi İsimleri (A'dan Z'ye)
A
Apollo, Ada, Amber, Angel, Alp, Alfie, Aslan, Alex, Alice, Ayaz, Azra, Alfons, Arwen, Astro, Asya, Atlas, Arya, Adalet, August, Aylin, Aisha, Aryana, Ayşegül, Akira, Archie, Aykut, Avril, Andy, Ace, Aybike, Aylin, Arya, Aria, Ayşe, Aydan, Aybars, Aylin, Ayaz, Aybike, Ayça, Aylin, Ayla, Ayşen, Aytaç, Aysun, Aylin, Aydoğan, Aysel, Aykan, Ayberk, Aygül, Aylin, Aykız, Ayman, Aydan, Ayşe, Ayse, Ayaz, Aylin, Aylin.
B
Bella, Bubbles, Buddy, Bailey, Blue, Bonnie, Benji, Bambi, Bear, Buttercup, Bagheera, Buttons, Binx, Boomer, Buffy, Biscuit, Bob, Betsy, Bongo, Bandit, Bruno, Baby, Basil, Blaze, Beau, Bear, Bitsy, Banjo, Bubbles, Baxter, Barley, Basil, Breezy, Bubbles, Blaze, Butter, Boots, Bluebell, Bamboo, Binky, Bree, Butterbean, Blueberry, Butch, Blossom, Brandy, Bamboo, Biscuit, Beatrix, Binx, Beluga, Bumblebee, Bramble, Bentley, Bongo, Berry, Binky, Butterfinger, Bart.
C
Charlie, Coco, Cleo, Chloe, Chester, Cookie, Cinnamon, Casper, Callie, Cupcake, Caesar, Cindy, Cricket, Cali, Cosmo, Chester, Chance, Cleopatra, Cashmere, Caramel, Colby, Caramel, Comet, Casanova, Celine, Cassie, Cola, Cinder, Cairo, Chico, Chai, Clea, Cloud, Cora, Cherry, Cassiopeia, Captain, Cheetah, Copper, Cordelia, Coda, Chandler, Cheddar, Cici, Celeste, Cappuccino, Crimson, Capri, Coconut, Cosette, Chili, Czar, Cha-Cha, Cabo, Cymba, Cricket, Cassio, Cobra, Canyon, Chief.
Ç
Çılgın, Çağla, Çıtır, Çınar, Çamur, Çikolata, Çilek, Çöpçatan, Çapkın, Çağatay, Çınarcık, Çilem, Çıtak, Çanak, Çetin, Çın, Çim, Çiğdem, Çalıkuşu, Çağan, Çolpan, Çelebi, Çalık, Çiçek, Çıtçıt, Çağrı, Çınkırak, Çınko, Çiy, Çapanoğlu
D
Duman, Damla, Dost, Derya, Duman, Deniz, Derya, Duygu, Duygun, Dost, Duman, Dilara, Derya, Demir, Duygu, Duman, Damla, Dido, Duygu, Duman, Dilara, Deniz, Dost, Duman, Demir, Damla, Derya, Dido, Duygun, Duman, Daisy, Dexter, Diamond, Dusty, Domino, Daisy, Dexter, Duchess, Dylan, Dexter, Daisy, Dusty, Dolly, Duke, Diamond, Daisy, Dexter, Daisy, Dusty, Daisy, Dexter, Domino, Duchess, Dylan, Daisy, Dexter, Duchess, Dolly, Dusty, Diamond.
E
Emir, Elif, Efe, Ezo, Ela, Ekin, Eskişehir, Ediz, Eylül, Ece, Eren, Esra, Elmas, Elvan, Emre, Evrim, Emine, Ege, Eda, Egehan, Ebru, Egecan, Ekinoks, Elçin, Evren, Ercan, Ezel, Elvan, Elifnaz, Elgin, Ellie, Emily, Eddie, Emma.
F
Fındık, Fıstık, Fırat, Fırtına, Ferhat, Fatoş, Fırlama, Fulya, Fıratcan, Fıratkaan, Fener, Ferman, Filiz, Fidan, Füsun, Fındıklı, Fıstıklı, Fırtınalı, Feride, Fıratköprü, Fırtınaçeken, Fulyacık, Fıratşah, Fıratkanat, Feryal, Fıratkanca, Fırtınakuş, Fıstıkçık, Fulyacan, Füsunşah, Felix, Fluffy, Finn, Fiona, Freddie, Frankie, Fuzzy, Flynn, Felicity, Forest, Florence, Figaro, Fergus, Fleur, Felicia, Farrah, Flora, Finnegan, Faith, Frosty, Firefly, Fidel, Fawn, Fisher, Freya, Flash, Fudge, Frisky, Fabio, Falcon
G
Gizmo, Gizem, Gümüş, Gül, Gözde, Gürkan, Gökhan, Gülşah, Gülcan, Gökçe, Gülizar, Güzide, Gülten, Gülay, Güven, Güray, Gülistan, Gürsel, Gülizar, Gülizar, Gülşah, Gülben, Gülçin, Gülperi, Gülfidan, Gülsen, Gülizar, Gülhanim, Gülistan, Gülfem, George, Ginger, Gizmo, Gigi, Grace, Gatsby, Gabby, Giselle, Gemma, Gunner, Gracie, Gus, Garfield, Goldie, Gizzy, Gideon, Gingerbread, Garfunkel, Gulliver, Ghost, Gumbo, Galadriel, Giggles, Goblin, Gypsy, Grizzly, Gabby, Gremlin, Gadget, Goliath.
H
Hakan, Hazar, Hira, Harika, Hayal, Hamsi, Hafif, Hıçkırık, Hadi, Haldun, Hicran, Hacı, Hazır, Hıdır, Hazret, Hızır, Hilal, Hıfzıssıhha, Hami, Halit, Hüseyin, Hale, Huri, Hatice, Hediye, Hayran, Hürriyet, Hayvan, Hayrullah, Hazan, İngilizce: Hunter, Hazel, Henry, Harmony, Hermione, Harley, Hamlet, Hope, Huckleberry, Hagrid, Houdini, Hannah, Hermione, Hero, Harvey, Holly, Heathcliff, Hercules, Hamilton, Hurricane, Hazel, Harper, Hudson, Harmony, Harrison, Huckleberry, Honey, Hailey, Hana.
I
Türkçe: Irmak, İnci, Işık, İpek, İncir, İris, İlham, İnsan, İslam, İzmir, İncitanesi, İçim, İlknur, İskender, İlke, İrem, İstiklal, İncitanesi, İstanbul, İmbat, İlteriş, İstikbal, İpekçi, İsrafil, İsmail, İzan, İnci, İdeal, İlyas, İngilizce: Iris, Ivan, Ida, Isabella, India, Ingrid, Indiana, Isla, Ivy, Isidore, Ishtar, Isaiah, Icarus, Imelda, Indigo, Ian, Isaac, Isadora, Imani, Isobel, Isabella, Ivy, Isla, Ivan, Ingrid, Inara, Izzie, Isabella, Indie.
J
Jüpiter, Jale, Janset, Jasmim, Jülide, Jülya, Jemre, Jansu, Jilet, Jozefin, Jihan, Jarek, Jaret, Jeremi, Jefrem, Jannat, Jura, Jerjen, Jakub, Jang, Janko, Jaren, Jansen, Jonalyn, Jafar, Jora, Jansel, Jenerik, Javuz, Jenerasyon, Jackson, Jasmine, Jasper, Jinx, Jaden, Jolie, Jett, Juliet, Junior, Jocelyn, Joey, Jagger, Justice, Jet, Jemima, Jake, Jerry, Juno, Jax, Jules, Johnny, Josie, Jubilee, Jedi, Jonah, Jojo, Juniper, Jupiter, Jimmy, Jeffrey
K
Kuzey, Karamel, Kırmızı, Kedi, Kumru, Karamela, Korkut, Kırık, Kumral, Kumbara, Kandil, Kırmızıgül, Kıvılcım, Kumsal, Kumru, Kader, Kaptan, Kardelen, Kekik, Kobra, Kumpir, Karamel, Kuzu, Kırmızıbiber, Kumsal, Kudret, Kamer, Keloğlan, Kardanadam, Kumsal, Kitty, Koko, King, Kiki, Kasper, Koda, Klaus, Kira, Kipper, Kiwi, Koko, Koda, Keanu, Kryptonite, Kira, Kitty, Kipling, Kepler, Kiko, Kismet, Koda, Kiara, Koda, Koko, Kibbles, Kipling, Kirby, Kona, Kibbles, Kiki, Kellan, Kona
L
Leyla, Luna, Lila, Leman, Lulu, Lara, Lale, Lodos, Lila, Latif, Lila, Leyan, Leman, Lika, Leyo, Levent, Lale, Lora, Lulu, Liva, Lal, Lino, Lir, Liri, Lino, Liman, Lir, Lirik, Lulu, Lino, Luna, Leo, Lily, Lucy, Leo, Lucky, Lola, Luna, Lily, Lenny, Logan, Lexi, Lilly, Louie, Luna, Leo, Lucy, Lily, Leo, Luna, Lily, Lexie, Loki, Luna, Lulu, Luna, Liam, Lola, Leo, Leo.
M
Türkçe: Mavi, Minnoş, Misket, Mırnav, Marmara, Mest, Mürşit, Mızrak, Miskin, Müjde, Mor, Melek, Mimoza, Mırmır, Meltem, Mestan, Mırıldan, Mürekkep, Miskal, Mürvet, Mazlum, Mervan, Müzeyyen, Muzaffer, Mazhar, Mazi, Mestan, Münir, Merve, Metin, Max, Mia, Molly, Milo, Misty, Muffin, Minnie, Mittens, Mocha, Marley, Moose, Midnight, Macy, Miley, Melody, Monty, Murphy, Millie, Marshmallow, Merlin, Muffin, Margo, Marvin, Moxie, Matilda, Mickey, Marbles, Marigold, Maverick, Mavis
N
Nazlı, Nala, Naz, Nuri, Nisa, Neko, Nino, Nil, Nala, Nükhet, Nene, Nisa, Nazan, Nazlı, Nihan, Nilsu, Nazif, Nilgün, Nergis, Nilsu, Nuh, Nefes, Nazar, Nuka, Nisan, Nihal, Nergiz, Nurdan, Nazlı, Nazlıca, Nala, Nico, Nellie, Nigel, Nacho, Noodle, Nugget, Navi, Nyla, Nelson, Nika, Nash, Nova, Nia, Napoleon, Neo, Nutmeg, Nimbus, Noodle, Nyx, Nala, Nelly, Niles, Nicolette, Neve, Napoleon, Nemo, Nico, Nora, Nell, Nash
O
Oreo, Orman, Orkun, Oğuz, Ozan, Ozzy, Oya, Onur, Oti, Oktay, Olimpia, Oskar, Ozel, Ozelot, Ozzie, Osman, Onyx, Odesa, Oltu, Orak, Öykü, Ossi, Oben, Onat, Orçun, Oğul, Otis, Oktan, Olcay, Oktav, Oliver, Oscar, Oreo, Onyx, Ollie, Orion, Otis, Oliver, Ozzy, Olive, Odin, Ollie, Olaf, Oreo, Ophelia, Olivia, Oliver, Oliver, Onyx, Opal, Oscar, Ollie, Otter, Odyssey, Orion, Otis, Ollie, Odie, Oreo, Olive
Ö
Özgür, Özlem, Öykü, Özkan, Özge, Özkan, Özen, Özalp, Özsu, Özcan, Özden, Özlem, Özay, Özal, Özgün, Özlem, Özgül, Özkan, Özsoy, Özgün, Özaydın, Özlem, Özalp, Özsu, Özkan, Özen, Özgün, Özdeş, Özhan
P
Prenses, Pamuk, Pırtık, Pisi, Pati, Pofuduk, Prens, Pıtırcık, Pırasa, Pekmez, Pınar, Püskül, Peri, Poyraz, Papatya, Peluş, Püf, Pıtırcık, Pazar, Pekcan, Pırlanta, Pofuduk, Pesto, Poyraz, Pekcan, Pala, Pabuç, Pırlanta, Puşkin, Puma, Princess, Peanut, Pepper, Percy, Pixie, Poppy, Pumpkin, Panda, Pippin, Pudding, Penelope, Pansy, Puffin, Pebbles, Phoebe, Pixie, Perseus, Pookie, Perry, Pasha, Penny, Picasso, Plutonium, Pippa, Puma, Pooh, Popcorn, Paddington, Parker, Pickles
R
Rüzgar, Rüya, Raki, Raks, Rıhtım, Rengin, Reyhan, Reis, Rüstem, Rasta, Rey, Rıdvan, Riva, Recep, Rüşvet, Radyo, Rıfkı, Rümeysa, Rüstem, Rıza, Rey, Rüzgar, Rıhtım, Ramo, Rüveyda, Rana, Rakkas, Roza, Ramazan, Roka, Ruzi, Romeo, Rosie, Ruby, Rascal, Riley, Rusty, Rocky, Raven, Rowan, Remi, Rambo, Reggie, Rupert, Roscoe, Remy, Raven, River, Rizzo, Rags, Rosy, Reese, Remy, Rolo, Roger, Rosalind, Rusty, Ralph, Rex, Roxy, Rico, Riley
S & Ş
Sırma, Simba, Şila, Safir, Sultan, Sırçacı, Sedef, Şahin, Süslü, Şeker, Şirin, Şahmeran, Selen, Süleyman, Sema, Şahika, Saray, Safinaz, Sessiz, Sivas, Sibel, Şipşak, Şevval, Suzan, Şadan, Sümeyye, Sude, Süper, Şehnaz, Siren, Simba, Socks, Shadow, Smudge, Sammy, Stella, Sophie, Sushi, Scout, Sadie, Snowball, Socks, Sparky, Slinky, Skittles, Sunny, Simba, Smokey, Scooter, Sasha, Sugar, Shelby, Sable, Sparkle, Snowflake, Sammy, Saffron, Sparkler, Sylvester, Spooky, Socks
T
Tarcın, Tuzlu, Tavşan, Tarzan, Tüy, Taksim, Tuna, Tekir, Tarcin, Turkuaz, Tülay, Tombiş, Tuna, Tost, Tufan, Tuğra, Tarcin, Toprak, Tofaş, Tuna, Tavuk, Tülay, Tayga, Tırnak, Tuna, Tarkan, Tekin, Tuana, Tülin, Tutku, Tigger, Tiger, Tabby, Tasha, Taz, Toby, Teddy, Tinkerbell, Tuxedo, Taffy, Tito, Thumper, Tazzy, Tigger, Tia, Twilight, Twix, Tasha, Turbo, Tofu, Tink, Tansy, Tinsel, Teapot, Tito, Truffle, Tyson, Tulip, Tinker, Tazzy
U & Ü
Uğur, Ufuk, Umut, Uzay, Uşak, Usta, Uçar, Utku, Umay, Ulu, Umay, Ufuk, Uçar, Utku, Uzun, Uyan, Uğur, Umut, Uygar, Uslu, Ulaş, Ufuk, Uzay, Uçar, Utku, Umay, Uslan, Umut, Uyan, Usta, Uno, Ursula, Ulysses, Usher, Utah, Ulla, Uzi, Utopia, Ulrich, Umber, Uno, Umberto, Usher, Ulysses, Ursula, Unity, Unique, Utopia, Urban, Umi, Ugo, Ulises, Ulric, Umber, Uriel, Uzi, Ulla, Ulyana, Ursa, Unity
V
Vadi, Vatan, Vartolu, Veli, Vefa, Vurucu, Veli, Vahit, Vasat, Vilda, Vural, Vural, Veda, Vartolu, Vadi, Vefa, Vurucu, Vatan, Vahşi, Vira, Vaka, Veli, Vahşi, Vefa, Vartolu, Vezir, Vivaldi, Volkan, Veli, Velvet, Venus, Victor, Vixen, Valentine, Vinny, Vinnie, Vanilla, Viper, Valentina, Valiant, Violet, Valerie, Viking, Vixie, Vega, Vlad, Velvet, Vegas, Victor, Virgil, Viola, Vivi, Venus, Vito, Victoria, Vinci, Vance, Vortex, Vance
Y
Yaman, Yumak, Yorgun, Yaprak, Yavuz, Yalın, Yankı, Yumurta, Yalancı, Yüzbaşı, Yayla, Yankı, Yorgun, Yaren, Yaprak, Yalın, Yavuz, Yavru, Yedi, Yıldız, Yaren, Yumurta, Yankı, Yorgun, Yaprak, Yavru, Yayla, Yaman, Yüzbaşı, Yüksel, Yoda, Yoshi, Yoyo, Yasmine, Yoda, Yara, Yuki, Yoda, Yara, Yasmine, Yara, Yara, Yoyo, Yeti, Yara, Yara, Yoda, Yuki, Yasmine, Yara, Yara, Yara, Yuki, Yara, Yoda, Yoyo, Yara, Yoda, Yara, Yasmine, Yara
Z
Zeytin, Zorro, Zeynep, Zeyrek, Zümrüt, Zara, Zeki, Zuzu, Ziya, Zeytin, Zorba, Zara, Zehra, Zeyno

Kedi ismi seçerken kedimizin cinsiyeti, ırkı ve fiziki özelliklerine dikkat ederek en kısa zamanda kedimize isim verip ona o isimle seslenip ismine alışmasını sağlamalıyız. Kedimize isim verirken dikkat etmemiz gereken kedimizin cinsiyetine göre isim belirlemektir cinsiyeti yanında kedimizin fiziksel özelliği ve huyuna bağlı isimlerde verebiliriz örnek olarak yaramaz bir kedimiz varsa ya da çok afacansa ona göre bir isim seçeriz.

 

Yaratıcı : Kedilerinize farklı ve yaratıcı isimler vermek istiyorsanız, örneğin "Prenses Mırmır," "Baron Pati," veya "Dünya Kralı Leo" gibi isimler düşünebilirsiniz.

Komik Türkçe: Eğlenceli ve komik kedi isimleri arıyorsanız, "Şakir," "Karambol," veya "Muzip" gibi isimler kediniz için mükemmel olabilir.

Dişi : Dişi kedilere verilebilecek güzel isimler arasında "Luna," "Boncuk," "Maviş," veya "Prenses" gibi sevimli seçenekler bulunuyor.

Erkek : Erkek kedilere uygun isimler arasında "Leo," "Max," "Kara," veya "Prens" gibi maskülen seçenekler düşünülebilir.

Kız : Kız kedinizin ismini seçerken "Zara," "Mia," "Lola," veya "Minnoş" gibi tatlı isimlere yönelebilirsiniz.

Dinimizde : İslami isimler tercih ediyorsanız "Cemal," "Sedef," "Nur," veya "Reyyan" gibi isimler kedinize anlam yüklü bir isim olabilir.

Egzantrik : Kedilerinizi farklı ve egzantrik bir isimle çağırmak isterseniz "Kaos," "Nebula," veya "Mistik" gibi ilginç isimler düşünebilirsiniz.

Kara Kediye Ne İsim Verilir: Siyah kediler için "Zorro," "Kara," veya "Cadı" gibi gizemli isimler seçebilirsiniz.

Peygamber Efendimizin Kedisinin İsmi Ne: Hz. Muhammed'in (SAV) kedisinin adı "Muezza"dır.

Kedi İsmini Bilir Mi: Evet, kediler isimlerini öğrenebilir ve cevap verebilirler. Ancak, genellikle vücut diliniz, ses tonunuz ve tekrarlı kullanımı daha etkili hale getirir.

Beyaz Kediye Ne İsim Verilir: Beyaz bir kediye verilebilecek isimler arasında "Pamuk," "Kar," veya "Safir" gibi beyazlığı simgeleyen isimler bulunabilir.

3 Renk Kediye Ne Denir: Üç renkli kedilere genellikle "Calico" veya "Tortoiseshell" denir, bu nedenle bu tür kedinize bu isimleri düşünebilirsiniz.

Gri Kedi İsmi Nedir: Gri bir kediye "Gri," "Gökyüzü," veya "Gümüş" gibi griyi yansıtan isimler verilebilir.

Erkek Kedinin İsmi Ne Olur: Erkek kedinizin ismini seçerken karakterine ve görünüşüne uygun bir isim tercih edebilirsiniz. Örneğin, tüylü bir kedi için "Puf" veya cesur bir kedi için "Aslan" gibi isimler düşünebilirsiniz.

Mia Dişi Mi Erkek Mi: "Mia" ismi hem dişi hem de erkek kedilere verilebilecek bir isimdir, cinsiyeti belirlemek için ek bir bilgi gerekir.

Kediniz için en iyi ismi seçerken, onun kişiliği, görünümü ve size hissettirdiği duygular göz önünde bulundurun. Bu, size en uygun olan ismi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Dişi Ve Erkek Kedi İsimleri

Erkek Kedi İsimleri

Erkek bir kedi sahibiysek ve ona yeni bir isim verme heyecanı içindeysek sizler için bazı Erkek Kedi isimleri önerebiliriz.

Erkek

 • Duman
 • Paşa
 • Badem
 • Gümüş
 • Ares
 • Oscar
 • Prens
 • Leon
 • Venüs
 • Mars
 • Kömür
 • Pablo
 • Kara
 • Tom
 • Garfield
 • Azman
 • Haydut
 • Yaz
 • Hayta
 • Fukara

Erkek

 • Efe
 • Alex
 • Cesur
 • Tom
 • Haşmet
 • Tarçın
 • Zeytin
 • Leon
 • Çakıl
 • Votka
 • Kömür
 • Pablo
 • Şans
 • Rıfkı
 • Elvis
 • Skokin
 • Likör
 • Bambu
 • Kirli
 • Dertli

Erkek

 • Garip
 • Şaşkın
 • Hardal
 • Benek
 • Viski
 • Gece
 • Bulut
 • Fındık
 • Mırmır
 • Bey
 • Raki
 • Kral
 • Simon
 • Babi
 • Maske
 • Kötü
 • Kömür
 • Çatlak
 • Fırlama
 • Sinirli

Dişi Ve Erkek Kedi İsimleri

Dişi Kedi İsimleri

Dişi kediler isimleri sizler için dikkatli bir şekilde seçmeye çalıştık en güzel Dişi kedi isimlerini sizin özel kediniz için derledik. İster bizim önerilerimizi baz alarak ister önerilerimizden feyz alarak kedinize isim verebilirsiniz.

Dişi Kedi İsimleri

 • Pamuk
 • Prenses
 • Şeker
 • Bihter
 • Balım
 • Milka
 • Aşkım
 • Mia
 • Fıstık
 • Sütlaç
 • Nazlı
 • Arya
 • Maviş
 • Sarışın
 • Bella

Dişi

 • Şirin
 • Minnoş
 • Leydi
 • Puffy
 • Mercan
 • Mila
 • Muffin
 • Yumoş
 • Pofuduk
 • Mina
 • Cimcime
 • Yumak
 • İpek
 • Üzüm
 • Çilek

Dişi

 • Miniş
 • Lady
 • Bade
 • Fredy
 • Zeyna
 • Hürrem
 • Krema
 • Lina
 • Kadife
 • Angel
 • Boncuk
 • Bal
 • Miya
 • Pıtır
 • Peri

Dişi Ve Erkek Kedi İsimleri

Dinimizde kedi isimleri ve Anlamları

Kediler, evlerimizin sevimli ve sevecen dostlarıdır. Onları evlat edindiğimizde, genellikle onlara uygun bir isim seçmek isteriz. Dinimizde kedi isimleri de seçerken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

 1. Cüneyt: Güçlü, cesur ve kahramanca bir isimdir.
 2. Aziz: Değerli ve kutsal anlamına gelir.
 3. Zehra: Peygamber Efendimiz'in kızı Hz. Fatıma'nın takma adıdır.
 4. Hüsnü: Güzel, hoş anlamına gelir.
 5. Ruhsar: Yüzün güzelliği ve parlaklığı anlamına gelir.
 6. Şükran: Allah'a olan minnet ve şükran duygusunu ifade eder.
 7. Nazlı: Nazik, narin ve incelikli anlamına gelir.
 8. Emir: İtaat edilen, yönetilen anlamına gelir.
 9. İkbal: Kaderin güzel yüzü, başarı ve mutluluk anlamını taşır.
 10. Elif: İlk harf, temel anlamına gelir.
 11. Leman: Sevgi dolu, sevimli anlamına gelir.
 12. Azra: Beyaz, saf anlamına gelir.
 13. Leyla: Gece anlamına gelir, aynı zamanda Leyla ile Mecnun'un isimlerinden biridir.
 14. Rabia: Dördüncü anlamına gelir, Rabia el-Adaviyye'nin ismidir.
 15. Nisa: Kadınlar anlamına gelir, aynı zamanda bir surenin adıdır.
 16. Simge: Sembol, işaret anlamına gelir.
 17. Nuray: Ayın ışığı anlamına gelir.
 18. Zekiye: Akıllı, zeki anlamını taşır.
 19. Sema: Gökyüzü anlamına gelir.
 20. Ayşe: En çok kullanılan İslami isimlerden biridir, Hz. Muhammed'in eşi Hz. Ayşe'nin ismidir.

Komik Kedi İsimleri

 1. Şapşik
 2. Pırasa
 3. Çılgın
 4. Şakacı
 5. Şımarık
 6. Tırmık
 7. Kurnaz
 8. Sırnaşık
 9. Mırnav
 10. Pire
 11. Patates
 12. Kıkırdak
 13. Mırnık
 14. Nazik
 15. Şapşal
 16. Uçuk
 17. Tarçın
 18. Hırlık
 19. Koca Gözlü
 20. Cıvık

Komik Erkek Kedi İsimleri

 • Zuzu
 • Paspas
 • Bobby
 • Scotchy
 • Yarasa
 • Yağlı
 • Miço
 • Förby
 • Plati
 • Kuzgun
 • Çatlak
 • Asabi
 • Sinirli

Komik Dişi Kedi İsimleri

 • Betty
 • Bertha
 • Bediş
 • Kokoş
 • Bebe
 • Fikret
 • Fifi
 • Yumoş
 • Pofuduk
 • Mina
 • Cimcime
 • Yumak
 • İpek

Komik Kedi İsimleri

 • Kurbağa
 • Sylvester
 • Figaro
 • Garfield
 • Kartal
 • Patican
 • Krema
 • Lina
 • Keltoş
 • Tüysüz
 • Kirli
 • Karga
 • Miya

Ünlülerin Kedilerine verdiği İsimler Neler?

Bazı ünlülerin sevimli kedilerinin isimleri Hem Türkçe hem yabancı ve sahipleri hakkında bilgi:

 1. Coffee: Kubilay Aka'nın sadık kedisinin adıdır.
 2. Wallace: Ellie Goulding'in minik leopar kedisinin sevimli adıdır.
 3. Choupette: Moda dünyasının ikonu Karl Lagerfeld'in şık kedisinin ismi.
 4. Cleo: Gigi Hadid'in evinin neşe kaynağı olan kedisinin adıdır.
 5. Lola: Bella Thorne'un keyifli Scottish Fold cinsi kedisi.
 6. Colonel Mickey: James McVey'in kedisi, ismiyle dikkat çeker.
 7. Kitty Purry: Katy Perry'nin tatlı kedicik arkadaşının sevimli adı.
 8. Cairo: Macklemore'un ev arkadaşı olan tekir kedisinin adı.
 9. Charlie: Kourtney Kardashian'ın sadık kedisinin ismi.
 10. Princess Peony: Martha Stewart'ın sarayından gelen kedisinin ismi.
 11. Shanti Om Bb: Miley Cyrus'ın sakin kedisi.
 12. Sheila: Lea Michele'nin tatlı kedisinin adı.
 13. Meredith Grey ve Olivia Benson: Taylor Swift'in ünlü kedilerinin isimleri.
 14. Fern: Drew Barrymore'un sarılmak isteyeceğiniz kedisinin adı.
 15. Eye In The Dark: Norman Reedus'ın gizemli kedisinin adı.
 16. Moke: Ian Somerhalder'ın sadık dostunun sevimli adı.
 17. Cotton: Peyton Clark'ın pamuk gibi kedisinin adı.
 18. Ollie: Ricky Gervais'in neşe kaynağı olan kedisinin ismi.
 19. Purrfect: CeeLo Green'in kedicik prensesinin adı.
 20. Morrissey: Sierra McCormick'in sadık dostu.
 21. The Doctor: Debby Ryan'ın kedisinin dikkat çeken ismi.
 22. Küt ve Duman: Ünlü piyanist Fazıl Say'ın evinin maskotları, Küt ve Duman.
 23. Niblo: Hollywood yıldızı Anthony Hopkins'in sadık kedisinin adı.
 24. Miu: Enis Arıkan'ın kedicik arkadaşının sevimli ismi.

Yavru Kedi İsimleri

Yavru kediler için sevimli isimler seçmek istiyorsanız, işte bazı öneriler:

 1. Prenses
 2. Minoş
 3. Şeker
 4. Boncuk
 5. Luna
 6. Zeytin
 7. Nala
 8. Simba
 9. Tarcin
 10. Marmalade
 11. Çıtır
 12. Şımarık
 13. Cino
 14. Muezza
 15. Pamuk
 16. Cupcake
 17. Sarişın
 18. Peluş
 19. Badem
 20. Karamel

Bu isimler yavru kedilerin tatlılıklarına ve kişiliklerine uygun olabilir. Yavru kedinizin davranışlarını ve dış görünüşünü göz önünde bulundurarak en iyi ismi seçebilirsiniz.

4 Yorum Yapıldı

avatar
Misafir olarak yorum yapıyorsun.

avatar
Gürkan 26.04.2024
Bende bir isim seçtim kendime bakalım beğenecekmi. Simba hoşuma gitti umarım kedim g-beğenir adını :)
0 0 Cevapla

avatar
Sedef 20.11.2019
Kedi isimleri çok güzel
0 0 Cevapla

avatar
Pelin 21.06.2019
Köpeğimin adı şımarık adını'da hak etmiş kazanmış yani çok şımarık ve yılışık tek sorun bana karşı olmaması :)
0 0 Cevapla

avatar
Serap 18.01.2019
Kedi isimleri için teşekkürler işime çok yaradı kedimin adını Miya koydum :)
0 0 Cevapla