Dişi Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Arkadaşlar Dişi muhabbet kuşu konuşur mu? Bu konuşma yeteneği sadece erkek kuşlarda mı var? Erkek Muhabbet kuşları konuşuyor ama dişilerinde konuşma yetenekleri veya öğrenme durumları yokmu?


Çözüldü 2 cevap

Muhabbet kuşlarının cinsiyeti konuşma yetenekleri üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. Hem erkek hem de dişi muhabbet kuşları, öğrenme kabiliyeti ve çevrelerinden gelen sesleri taklit etme yeteneğine sahiptirler. Konuşma yetenekleri daha çok bireysel kişilik ve eğitimle ilgilidir. Muhabbet kuşlarının konuşmayı öğrenme kapasiteleri, cinsiyetlerine bağlı değildir. Ama erkek muhabbet kuşları dişilere göre daha hızlı iletişim kurar ve çabuk öğrenir bu dişilere yaptığı kurlarla ilgilidir. 


Beğen 0
Cevap Olarak Kabul Edildi

Dişi Muhabbet Kuşlarıda Konuşurlar ama bu konuşma yeteneği oldukça sınırlı ve az kelimelerle sınırlıdır. Nedendir bilinmez ama böyle bir kabiliyetleri pek yok. 

Dişi kuşlar 10 yahut 20 kelime konuşurken, erkek muhabbet kuşları bu kelime haznesini 20 katına kadar çıkarıp ezberleyebilmektedir. Dişi Muhabbet Kuşları konuşma haznesi çok fazla değil ve alışması öğrenmesi bir o kadarda zordur. 

Dişi muhabbet kuşu nasıl konuşur?

Dişilerde Erkek Muhabbet Kuşları gibi tekrarlardan öğrenirler. Öncelikle size güvenini sağlayın ve onunla zaman geçirin bu size konuşma eğitimi için kolaylık sağlar daha sonra oyun oynarken tekrarlar yapın kısa sürede öğrenecektir.


Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor