Kanarya Cinsleri (Türleri) Ve Özellikleri Nelerdir?

Kanarya Türleri ve ötüşleri Videoları Hakkında Bilgi vermeye Çalışacağız. Kanarya Türlerinin Özellikleri, Kanarya Ötüşleri Irklarına Göre Ayrı Ayrı Kısa Bilgiler ve video Paylaşımı yapıcaz. Sizde Ekleme Yapabilirsiniz.


Çözüldü 5 cevap

Gloster Kanaryası Özellikleri Ötüm Sesi Video

Gloster Kanaryaları Çıkık ve Tombul bir göğse sahiptirler bu Gloster Kanaryalarının En Büyük Özelliklerindendir. Bunun Yanı Sıra Çok Sesli bir ötümleri yoktur görünüm ile oldukça sevimlidirler. Kabak ve Tepeli olanları mevcuttur. Genel Eşleme Kabak ve Tepeli olarak Yapılmaktadır. 

 


Beğen 0
Cevap Olarak Kabul Edildi

Yorkshire Kanarya Özellikleri Ötüm Videoları Sesi

Yorkshire Kanarya Şekil ve renk Sınıflandırması altında yarışmalara katılır. Dik bir Duruş ve Göğüs kısmından yukarı doğru geniş bir boyna sahiptir. 

 


Beğen 0

Border Kanarya Özellikleri Sesi ve Ötüm Videosu

Border kanarya kuşumuzun anavatanı İngiltere’dir.  Boyu 14 ile 15 cm, gövde şekli yuvarlak karın kısmından göğse doğru biraz genişler, sırt Kısmı yuvarlak ve hafif kambur şekildedir, Border Kanarya Tüyleri Kabarık ve iri Kıyım görünür. Görünüm ve Ötüş olarak kişilere hitap eden bir kanarya türüdür.

 


Beğen 0

Harz Roller Kanarya Özellikleri Ötüşü Video Sesi

Harz Roller kanaryası bazen gagasını açsa bile genel olarak gagası kapalı olarak öter. Renk Tonları yeşil, parçalı veya sarı tonlardadır.  Harz roller kanaryası, derin ve buğulu bit ötümü vardır ve bu ötümle ile oldukça dikkat çeken bir kanarya türüdür.

 


Beğen 0

Malinua Kanarya (Waterslager) Özellikleri Ötüm Videoları Sesi

Waterslager Kanarya endamlı zarif baş biçimli gagası ince ve gözleri siyah ve parlaktır.  Boynu uzun ince Göğsü az kabarık kanatları vücuduna tam olarak yapışıktır. 15 ile 17 cm arasında boyu değişmektedir. Düz sarı renklerindedir ama günümüzde lekelilerine de rastlamak mümkündür.  Dişileri iyi yavru bakarlar.

 


Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor