Kedim Yaş Mama Yiyor Kuru Mama Yemiyor

Kedim yaş mama yiyor kuru mama yemiyor. Kedimin bu seçiciliğini nasıl düzeltebilirim. Kedimi Kuru mamaya nasıl alıştırmam gerekiyor.


Çözüldü 4 cevap

YAVRU KEDİ KURU MAMA YEMİYOR

Bazı yavru kediler kuru mama yemiyor nasıl beslemeliyim gibi sorularda gelmekte. Yavru kedileriniz için öncelikle veteriner hekimden bir beslenme prosedürü almalısınız bu kedinizin yaşı kilosu ve sağlığı gibi etkenler göz önünde bulundurularak verilmektedir. 

Yavru Kedi Kuru mamaya başlayacak durumda ise Ahmet Kardeşimizin dediği gibi aşama aşama ilerlemekte fayda vardır. Yavru Kedi için kuru mama seçimini kedimizin yaş ve kilo durumuna göre protein değeri yüksek kuru mama seçimi yapabiliriz. 

Yavru Kedim Kuru mamaya ne zaman geçer?

Yavru Kedi Kuru mamaya 4 haftalık iken kuru mamaya ilgi göstermeye başlayacaktır o dönemde yavaş yavaş alıştırmak doğru olacaktır.


Beğen 0
Cevap Olarak Kabul Edildi

Sevdiği yaş mamanın üzerine kuru mama koyarak kuru mamaya alışmasını sağlayabilirsiniz. Farklı marka kuru mamalar deneyebilirsiniz. Bazen marka sebepli seçicilik ortaya çıkabiliyor. Yaş mamayı çok sık vermeyip acımasını sağlayıp kuru mama yemesini teşvik edebilirsiniz. Yavru ise mama boyutlarının küçük olması çok önemlidir. Ayrıca ağzına kuru mama sıkıştırarak da tadını almasını sağlayarak yemesini destekleyebilirsiniz. 


Beğen 0

Yavru kedi kuru mamaya nasıl alıştırılır Sorusana verdiğiniz cevaplar yerli yerinde ama bazen yavru kedi neden mama yemez sorusunada verilmesi gereken bir cevap var bence.

Yavru kedi mama yemez ise hemen bir veteriner hekime göstermekte fayda var yavru kediler 4 haftalıkken mamaya geçiş yaparlar bu dönemde anne sütünü bırakmaya başladıkları için mama seçimi oldukça önemlidir. Yavru kedimiz alması gereken protein ve zengin minarelleri mamadan alamadı takdirde sağlık sorunlar baş gösterecektir.

Yavru kedi kuru mama nasıl verilir yavaş yavaş hafif ılık suyla yumuşatarak verilebilir.


Beğen 0

Kedileri kuru mama yemeye nasıl alıştırabiliriz?

Kedimize kuru mamaya alıştırmamız gereklidir yaş mama daha yüksek fiyatlarla satıldığı için bütcemizide sarsabilir. Bunun için kuru mamaya alıştırmak için yaş mamamıza azar azar karıştırarak verip alıştırmamız uygun olacaktır. 

Kedimiz kuru mamaya alış değilse mamamızı ılık su ile ıslatıp verebiliriz bunu yavaş yavaş alıştıra alıştıra yapmalıyız. 

Kedimizi kuru mamaya alıştırırken yaş mama oranını azaltıp kuru mama oranını yükselterek bunu yapmamız uygun olacaktır.


Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor