Tavuk Biti Sorununu Nasıl Çözerim

Tavuk Biti Sorununu Nasıl Çözerim

Kümesimde Tavuk Bitleri var ve Bu bitler gerçektende hayvanlara ciddi zararlar veriyor ölümüne neden oluyorlar. Tavuk Biti Kırmızı bit bir türlü ne yaptıysam çözemedim. Bazı Arkadaşlar Tavuk biti ilacı yapmam için tavsiyelerde bulundu. Tavuk biti ilacı yaptım olmadı bazılar kül bazıları mazot bazılarıda Çamaşır suyu tavuk biti için çözüm dedi sizce Tavuk biti için en iyi ilaç yada çözüm yolu nedir ?


Çözüldü 2 cevap

Çamaşır Suyu Tavuk Bitine Önerilirmi ?

Beğen 0

Tavuk Bitleri Özellikle Yaz Aylarında Çok Büyük Sorunlara yol açar ve Tavuk besleyenlerin en büyük sorunlarından biridir. Bu sorun için ilk çözüm Önerim repelyon yada Vilmectin ilacıdır bu ilaç hayvanların sularına koyularak yada sırt kısma damlatılarak kullanılır ve ilaç hayvan vücuduna geçer kanını emmek isteyen bitler bu ilaç sayesinde ne üreyebilir nede hayvan üzerinde tutunabilir.

Evet Tavuklarımızı bit için korumaya aldık şimdi gelelim kümesimizi korumaya almaya bunun için birçok ilaç mevcuttur ama piyasada şuan en çok tutulan ve kullanılan Bit ilacı Canhipper bit ilacıdır. Kullanımı ise bir kadın çorabına koyularak yapılmaktadır.

İşlemi yapacak Arkadaşımızın öncelikle kendini korumaya alması ağzını burnunu iyice kapaması gerekir daha sonra ilacı bir kadın çorabına koyarak duvarlara sağa sola vurarak içeride bir toz bulutu yaratması gerekir ilaç heryere nufus eder ve korumaya alır. Kümes bir müddet kapalı kaldıktan sonra havalandırılır işlem tamam.

Arkadaşlar bu söylediklerimi Tüm tavuk besleyen arkadaşlarımızın bir olmadan önce yapması daha yararlı olacaktır.

 


Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor