Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet Kuşu Konuşturma Eğitimi Nasıl Yapılır?

Muhabbet kuşu konuşturmak hepimizin eve muhabbet kuşu alma sebeplerimizin başında gelir. Konuşturmak için öncelikle dikkat etmemiz gereken en önemli husus yavru bir muhabbet kuşuna sahip olmaktır. Bu yavru muhabbet kuşu erkek olması hem daha fazla kelime konuşması hemde daha çabuk konuşması için bize daha fazla yardımcı olacaktır. Dişi muhabbet kuşları konuşma yeteneği çok fazla yoktur ve çok kelime konuşmaz ve biraz daha zorludur.

Muhabbet kuşumuzu aldık bize alışması güvenmesi için ona bir ay kadar zaman verin size alışsın güvensin sonra konuşma işlemine başlayabiliriz. Öncelikle Size alışan kuşunuzun Tek olması önemlidir eğer iki adet eş kuş varsa size olan ilgisi azalır ve dikkatini yanındaki kuşa verir buda konuşmamasına sebep olur.

Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet kuşunuzu alıştırma aşamasında kafes içerisinde dikkat dağıtıcı kendisini oyalayacak oyuncak bırakmamak gerekir bu ilginin sizde olmasını sağlar. Eğitim başlangıcında bir kelime seçin bu kelime genellikle ilk kelimesi olacağı için ismi ile başlayabilirsiniz biz genelde babacık çapkın cicikuş gibi başlarız :) Onunla ilgilenip sürekli söylemesini istediğiniz kelimeyi tekrar edin ve dikkatinin sizde olduğundan emin olun onunla oynayarak sürekli tekrarlar ona kelimeyi öğretecektir.

Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet Kuşu konuştururken elinize alışmasını'da sağlamanız gerekir bunun için kafes içerisinde antremanlar yapınız kafeste elinizin üzerine gelmesini sağlamalısınız bunu sevdiği yiyecekler ile yapabilirsiniz ani hareketlerden kaçının ve bunu yaparken'de öğretmek istediğiniz kelimeyi söylemeye devam edin. Kafes içerisinde elinize alıştıktan sonra onu incitmeden seviniz ve kafes içerisinde  onunla oyun oynayın. Muhabbet Kuşu konuşturma işlemi tamamlanmıştır şu aşamalara kadar ve elini'zede alışmıştır şimdi farklı kelimelere geçiş yaparak kelime dağarcığını genişletebilirsiniz. Muhabbet kuşu konuşturma kaseti yaparak denemedim hiç ama kelimeleri açıp dinleterek olumlu sonuç alabilirsiniz. çok net konuşan muhabbet kuşu sesi için kendinizin tekrarlamasında ve anlaşılabilir tekrarlar çok önemlidir.

Evet yazımızın sonuna geldik muhabbet kuşunun konuşması için bunları yapmanız ve sabır ve sevgi ile kuşa yaklaşmanız yeterli olacaktır.

Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet kuşu konuşturma egzersizleri

Muhabbet kuşu konuşturmak için egzersizler yapması gerekir bu egzersizler kuşun konuşması için gerekli kelimelerin tekrarlanması ile yapılır. Örnek bir egzerisz verevek olursak Muhabbet Kuşumuzun Babacık demesi için yapılması gereken sık sık yanında bu ses ile konuşmak ve bu sesle konuştuktan sonra çok sevdiği bir yiyecek ile onu ödüllendirmek bu konuşması için onu yönlendirmek gibi olacaktır.

Bu Konuşma egzersizleri Aşkım, Cafer, fıstık, Babacık yada tuttuğunuz takım isminiz şeklinde öğrendikçe değiştirilip farklı kelimeler öğretilebilir.

Muhabbet Kuşu konuşturma sesi yada Kasetini kendi sesinizi kayıt yapıp kuşa dinleterek oluşturabilirsiniz. Telefonunuza Muhabbet Kuşu Sesi için Aşkım, Aşkım diye kayıt yapın daha sonra bu sesi kuşunuza sık sık dinletip onu ödüllendirin kısa sürede alışacak ve konuşacaktır.

3 Yorum Yapıldı

Misafir olarak yorum yapıyorsun.

Pakize 04.12.2018
Muhabbet kuşum 30 kelime konuşuyor
0 0 Cevapla

Bayram 22.05.2019
Muhabbet kuşu konuşturmak için önceliğimiz sabır olmalı ben bu şekilde bir çok kuşu konuşturdum. Sizede tecrübelerimden söylemem gerekirse sevgi sabır ve zaman.
0 0 Cevapla

Saliha 03.06.2020
Muhabbet Kuşu Konuşturmak için gerekenleri yazmışsınız çok sabrettim ama bir türlü konuşturamadım :(
0 0 Cevapla
Kemal 03.06.2020
Saliha hanım Üreticilerden yavru muhabbet kuşu almanızı tavsiye ederim yetişkinleri yavru diye satıyorlar sonra insanları soğutuyorlar.
0 0
Selim 03.06.2020
Muhabbet Kuşu yavru iken alman gerekir yetişkinler konuşmaz
0 0