Baska Güvercini

Uçuş Şekli : Düz yüksek uçucu.
Beslenme Şekli : Çeşitli tahıllarla beslenirler.
:
:
:
:

Baska Güvercini Özellikleri

Baska Güvercini Yüksek ve uzun süre uçan kuşlardır. Renkleri değişmektedir kanat uçları 7 tel olan ve baş kısmı göz altından bir çizgi gibi beyaz olan makbuldür. Baska güvercini Aldığı renkle kaplanmalıdır alt veya başka kısımda beyazlık ya da farklı bir renk olursa kuşun değerini düşürür. Baska güvercini küçük yapılı bir güvercin türüdür. Besleyenleri genelde tek tür olarak beslerler diğer kuşlara uyum sağlar ama beslediğiniz kuşun uçuş şeklini bozabilir. 

Baska Güvercinleri besleyenlere göre farklı özellikler taşır ama makbul olanı 7 tel beyaz kanat ve kafa altından beyaz bir başa sahip olmasıdır. Renk kombinasyonu tüm vücudu kaplamalıdır.

Baska Güvercini

Özellikleri

 1. Uçuş Yeteneği: Doğal olarak yüksek uçma yeteneğine sahip kuşlardır. Uçarken genellikle güçlü ve düzgün kanat çırpışları sergilerler.

 2. Yuva Kurma: Çoğunlukla yüksek ve korunaklı yerlerde yuva yaparlar. Yuva malzemesi olarak dallar, yapraklari samanlar kullanabilirler.

 3. Sosyal Hayvanlar: Genellikle sosyal hayvanlardır ve bir arada yaşamayı tercih ederler. Sürü halinde hareket ederler ve iletişim kurmak için ötüş gibi sesler kullanırlar.

 4. Üreme ve Yavrulama: Üreme mevsiminde çiftleşir ve yuvalarında yumurtalarını kuluçkaya yatırırlar. Dişi ve erkek güvercinler genellikle bu süreçte birlikte çalışır ve yavruların bakımını üstlenirler.

 5. Yüksek Zeka Seviyesi: Zeka seviyeleriyle de bilinirler. Özellikle navigasyon yetenekleri ve yuvalarına geri dönebilmek için kullanılan belirli noktaları hatırlama kabiliyetleri oldukça gelişmiştir.

Beslenmesi

 1. Barınma ve Yuva: Uygun bir barınma alanı (Kümes) sağlamak önemlidir. Güvercin kulübeleri veya güvercinlikler, güvercinlerin güvende hissetmeleri için idealdir. Yuva yapabilecekleri ve dinlenebilecekleri uygun yuva kutuları da önemlidir.

 2. Beslenme: Güvercinler için dengeli bir beslenme sağlamak önemlidir. Ticari güvercin yemleri, temel besin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilir. Ayrıca, güvercinlerin diyetlerine tahıllar, tohumlar, yeşil yapraklı sebzeler ve meyveler gibi doğal besinler de eklenmelidir.

 3. Su: Güvercinlerin her zaman temiz ve taze suya erişimi olmalıdır. Özellikle sıcak havalarda suyun düzenli olarak değiştirilmesi önemlidir.

 4. Temizlik: Güvercinlerin yaşadığı alanın temiz ve hijyenik olması gerekmektedir. Yuva kutuları, güvercinlikler ve beslenme kapları düzenli olarak temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.

 5. Egzersiz: Güvercinlerin sağlıklı kalması için düzenli egzersiz yapmaları önemlidir. Uçuş yapmaları ve keşif yapmaları için serbest dolaşım alanları sağlanmalıdır.

 6. Hava Koşulları: Güvercinler, aşırı sıcak veya soğuk hava koşullarından etkilenebilir. Özellikle kış aylarında güvercinlerin barınma alanlarına ek ısıtma veya koruma sağlanmalıdır.

Baska Güvercin Fiyatı 80₺ başlayıp 5000₺ kadar gider ve özelliklerine göre devam eder fiyat artışı. Birçok Baska Güvercin çeşitleri vardır en çok rağbet gören sarı, kırmızı ve çikolata renkleridir. Baska Güvercin Akbaş olmalı be göz hizası altında olmalıdır.

İlginizi ÇekebilirGüvercin ilanları ve Fiyatları

0 Yorum Yapıldı

avatar
Misafir olarak yorum yapıyorsun.