Romanov koyununun Rusya Anavatanıdır. Moskava’nın Kuzey doğusunda Volga vadisinden Yayılmış meşhur bir ırktır. Meşhur olma Nedenleri Doğurganlık ve Etinin kokmaması olası sebeplerdendir.

Romanov Koyun

Romanov Koyun Irk Görünüm Özellikleri

  1. Doğumda siyah olur büyüdükçe gri renk alırlar.
  2. Uzun bacaklara sahiptirler.
  3. Dişilerde boynuz yoktur.
  4. Süt verimleri yüksektir.
  5. Soğuk ve Sıcak iklimlere oldukça dayanıklıdırlar.
  6. Kolay adaptasyon sağlarlar.

Romanov Koyun

Romanov Koyun Verim Özellikleri

  1. Erkekler 55 ile 80 kg Aralığındadır.
  2. Dişiler 40 ile 50 kg aralığındadır.
  3. Kuzu Doğduğunda: 4 - 4.5 kg ağırlığı ile doğar.

Romanov Koyun

Romanov Koyunu genellikle üçüz gebelik yaptığından dolayı ülkemizde oldukça ilgi görmüş ve melezleme çalışması yapılmıştır. 3 – 4 aylık olduklarında erişkinliğe erişen bu ırk verimliliğinden dolayı çok çalışmalara ve üretime alınmıştır.

Romanov Koyunları mevsimlere göre kızgınlaşma göstermezler yılın her döneminde çiftleşip yavru verirler ve yavrular 3üz ya da 4üz olma ihtimalleri oldukça yüksektir bu nedenle ’de et üretimi için oldukça ideal bir ırktır. Romanov Koyunlarının etleri koyun eti gibi kokmaz ve oldukça lezzetlidir. Romanov Koyunları Yılda Kaç Kez Doğum yapar.

Romanov Koyun

Yılda iki kez doğum yapan Romanov Koyunları bir seferde, 2–3–4–5–6 adet kadar kuzulamaktadır. Beslenme bakım durumuna göre kuzu sayısı artış göstermektedir.

Romanov Koyunları 3-4 Aylık olduklarında çiftleşmeye hazır olurlar ama ideal olan 6 aylık olmalarıdır. Gebelik sonunda kuzulama olur kuzu sayıları 3 ile 6 arasında değişiklik göstermektedir.

Romanov Koyun Fiyatları 2020 Yılı için Satılık Küçükbaş hayvan ilanlarımıza bakabilirsiniz. Romanov Koyun Fiyatları Sahibinden Yada Çiftlikten sitemize ilan verebilirsiniz.

Romanov Koyun