Evde Beslenebilecek Kedilerden Bazıları

Evde Beslenebilecek Kedilerden Bazıları

Evde Beslenecek zararsız hayvanlar içinde ilk sıralarda yer alırlar Kediler. Kediler insanların yakın arkadaşlarındandır. Bir Kedi Sahiplenmek istiyorsak ilk tercihimiz Barınaklar olmalıdır. Barınaklarda bulabileceğiniz Cins Kediler mevcut istediğiniz buysa tabi. Evde Besleyeceğimiz Tüysüz Kedi cinsleride var ama bana göre pek şirin değiller.

Evde Beslediğimiz Kediler çok oyuncul ve eğlenceli olabiliyor ama kedi seçerken de dikkat etmemiz gereken birçok nokta vardır her kedinin kendine göre karakteristik bir özelliği vardır.

Evde Besleyeceğimiz Kedimizi seçerken ev içindeki aile yapısı kalabalık yada yalnız yaşıyorsanız kediniz bir süre yalnız kalacaksa yahut çocuklu aileler için bile kedi seçimi yaparken kedilerimizin karakteristik yapıları oldukça önem taşımaktadır.

Öncelikle Kedi Seçiminde Sizin ve Kedinizin birbiri için uyumlu olmaları oldukça önemlidir. Evde beslenecek sakin kediler istiyorsanız farklı cins kediler eğer oyun seven hareketli kedi türleri istiyorsanız farklı kedi seçimleri yapmalısınız.

Şimdi Sizler için uygun olabilecek birkaç kedi cinsi hakkında örnekler vermeye çalışalım.

Munchkin Kedi Türü

1: Munchkin Kedi Türü

Birisi Evde Küçük Kedi Beslemek istiyorum diyorsa eğer bu kedi türümüzü seçenekler içine ekleyebilir. En Küçük Kedi Türleri arasında ilk üçe girebilir En fazla 4.2 kg ağırlığına ulaşır tabi obez yapmazsanız.

Cornish Rex Kedi Türü

2: Cornish Rex Kedi Türü

Cornish Rex Maksimiz 4.5kg ağırlığına sahip olan kıvırcık bıyıklı küçük kedi cinslerinde yer alan bir kedi türümüzdür.

Singapura Kedi Türü

3: Singapura Kedi Türü

ABD Kökenli bu arkadaşımız çok iyi derecede İngilizce Konuşur Tabiki Şaka ???? Yetişkin bir Singapura maksimum 2.4kg ağırlığına ulaşır buda Küçük Kedi Türlerindendir.

American Curl Kedi Türü

4: American Curl Kedi Türü

Amerikalı bu arkadaş Adından anlaşılacağı Gibi American Culr ismi ile anılmaktadır. Kulakları onu ele veren en büyük özelliğidir ve Dünyanın En Küçük Kedi Türlerinden Biri ünvanını taşımaktadır.

Devon Rex Kedi Türü

5: Devon Rex Kedi Türü

Büyük Britanya kökenli bu dostumuz 4.3kg vücut ağırlığı ile oldukça iddalı oldukça şirin ve zeki bir yapısı vardır. Çok Zor hileleri bile öğrenebilir ama motive etmek pek kolay değil anladığım kadarı ile.

Amerikan Shorthair Kedi Türü

6: Amerikan Shorthair Kedi Türü

Amerika kökenli bu kedimiz çocuklarla oynamayı çok sever küçük yapısı ile en fazla 4.2kg ağırlığına ulaşırlar. Avcılık Yeteneğine sahiptir ve gün içinde bazen yalnız kalmak isteği duyar. Biraz Obez kedilerdir beslerken iyi bir beslenme diyeti uygulamak gerekir.

Amerikan Bobtail Kedi Türü

7: Amerikan Bobtail Kedi Türü

Adından anlaşılacağı gibi buda Amerikan Vatandaşı Arizona Bölgesinden olduğu söylemler arasında. Oldukça özgürlüğüne düşkün ve bağımsız bir kedidir. Atik Zeki ve hareketli yapıları vardır.

Habeş Kedi Türü

8: Habeş Kedi Türü

İnatçı olmalarına rağmen oyun kabiliyetleri oldukça gelişmiş bir kedi türüdür. Küçük Yapısı ve fiziksel aktivite gücü oldukça yüksek kızıl tüyleri ile oldukça sevimli ve İnsanları Kendini sevdiren bir kedidir. Pek Kucağı Sevmezler Ama Sahipleri ile araları oldukça iyidir.

Siyam Kedi Türü

9: Siyam Kedi Türü

Tayland kökenli bu minik dostumuz oldukça çevik güçlü ve zeki bir kedi türümüzdür. Oyun Kabiliyeti oldukça yüksektir. Diğer Evcil hayvanlar ile arası çok iyi değildir. Sık sık miyavlama sesleri duyabilir ve çok uysal olduğu da söylenemez.

Balinese Kedi Türü

10: Balinese Kedi Türü

Siyam Kedilerine oldukça benzerler zekâ seviyeleri gözlerinizi kamaştırabilir. Balinese kedilerini yanınızdan ayırmak istemeyecek ve evde beslemek için seçebileceğiniz çok iyi kedi türlerinden biridir.

Australian Mist

11: Australian Mist Kedi Türü

Evet Dostlar Karşınızda Avustralya’nın ulusal kedisi Mist! Muhteşem özellikleri ile gelmiş geçmiş en güzel sevimli sevecen bir ev kedisidir. Uysallığı cana yakınlığı ile sahiplerinin kalbine taht kurmuştur.

Bengal Kedi Türü

12: Bengal Kedi Türü

Renk ve Deseni ile Ormanda yaşayan vahşi bir Leoparı andıran bir kedi türüdür. Oyun Kabiliyetleri yüksek fiziksel aktiviteye oldukça ihtiyaç duyan bir kedi türümüzdür. Çocuklar ile çok dost canlısı değildirler yani ortalama diyebiliriz.

Birman Kedi Türü

13: Birman Kedi Türü

Biriman Kedi Türü kabarık tüyleri ile görenleri kendine hayran bırakır. Diğer Adı ile Tapınak Kedisi olarak bilinir. Myanmar Kökenli bu kediler oldukça sevgi arsızıdırlar. Bakıma İhtiyaçları oldukça yüksektir.

Scottish Fold Kedi Türü

14: Scottish Fold Kedi Türü

İskoç kırması bu kediler kendi kendilerine mutasyona uğramış ve bu tür çıkmıştır. Tüylü yapısı şirin görünümü ile oldukça yaygın bir evcil kedi türüdür. 3.4kg ağırlığına ulaşabilir.  En Belirgin özelliği katlı kulaklarıdır. Oyun Kabiliyeti olsa da kendi haline takılmayı da oldukça sever.

Chinchilla Kedi Türü

15: Chinchilla Kedi Türü

Güney Amerikalı bu dostumuz melodik ses tonu ile bilinmektedir. Türkiye’de şinşila ve çinçila olarak isimlendirilmiş ya da o şekilde yayılmıştır. Sahiplerine karşı oldukça sevgi dolu olan bir kedi türümüz çocuklar ilede oldukça iyi anlaşır bakım ihtiyacı vardır ve diğer hayvanlar ile iyi geçinebilir.

Exotic Shorthair Kedi Türü

16: Exotic Shorthair Kedi Türü

Yuvarlak Kafa yapıları şirin kulakları ve güzel burunları ile oldukça şirin bir kedi türüdür.  Sahiplerine karşı olduğu kadar çocuklar ile’de araları iyidir. Diğer hayvanlar ile araları iyidir.

İran kedisi

17: İran kedisi

Şirin bir yüz ifadesine sahip uzun tüyleri ve yuvarlak kafası ile kendilerine oldukça büyük bir hayran kitlesi edinmişlerdir. Çok fazla bakıma ihtiyaç duymakla birlikte çok aktif kediler değildir. Diğer hayvanlar ile araları iyidir oldukça uysal ve çocuklar ile araları iyidir.

Abyssinian Kedi Türü

18: Abyssinian Kedi Türü

Özgür Ruhlu minik yapıda bir kedi türüdür. Küçük Kedi Türleri arasında yer alır Kısa tüy yapısına dik kulaklara sahiptirler.

Evde Beslenecek En İyi Kedi Türü için öncelikle sizin evdeki yaşam şekline uyum sağlayacak kedi türlerini belirlemelisiniz. Sahiplenmeden önce iyi araştırmalısınız aldıktan sonra sokağa atanlardan olmayın.

Soru Sor
Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapmak İstermisiniz ?