Evde Kedi Köpek Kokusu Nasıl Giderilir?

Evde Kedi Köpek Kokusu Nasıl Giderilir?

Evimizde Kedi Köpek besliyoruz bir çoğumuz ya da bu yazıyı okuyorsak besliyoruzdur bu sorun için çözüm arıyoruz. Bunun en büyük nedenlerinden biri tuvalet sorunu diğeri ise yedikleri sentetik mamalardan kaynaklı koklardır. Evde Beslediğimiz Kedi ve Köpeklerimizin Kötü kokusu için neler yapmalıyız kesin çözüm önerilerimiz ile siz değerli evcil severlere yardımcı olmaya çalışalım. Önceliğimiz Yaşam alanlarını temiz tutmamız en hızlı sonucu almamıza ve daha sağlıklı evcil Kedi ve Köpek Bakımına olanak tanıyacaktır.

Evde Kedi Köpek Kokusu Nasıl Giderilir?

İlginizi ÇekebilirVeteriner Klinikleri Ücretleri ve Muayene Fiyatları

EVCİL HAYVAN (KÖPEK VE KEDİ) KOKUSUNA KESİN ÇÖZÜM

Tuvalet için Bıraktığımız Kedi ve Köpek Kumunun sık sık değişmesi ve kokuyu hapseden kumlardan kullanmanız önemlidir. Kumu Koyduğunuz Kabı Kum Değişimi yaparken temiz yıkayınız ve kurumadan kum koymayınız. Kedi ve Köpeklerimizin Uyuduğu yatakları beyaz sirke ve karbonatı karıştırarak silebilirsiniz önemli derecede faydasını göreceksiniz. Tuvaletlerini yaptıkları yerin altına tuvaletten sonra ayaklarını temizleyecek bir paspas ya da nemli bir bez koyarsanız koku yaymalarını engelleyecektir.

Evde Kedi Köpek Kokusu Nasıl Giderilir?

İlginizi ÇekebilirEn Akıllı Köpek Cinsi & En Akıllı Köpek Irkları

Köpekler ve Kediler için Islak Mendil Islak Havlu ile Koku Giderme Yöntemi

Köpek ya da Kedimiz Dışarıdan Geldiğinde Ya da Tuvaletten geldiğinde Islak Havlu Ya da Islak Mendil (Kedi ve Köpek Islak Mendili) ile temizlenmesi koku için oldukça önemlidir. Bazı Kedi ve Köpeklerin ciltleri hassas bir yapıdadır buda Köpek için Islak Mendil Ya da Kedi için ıslak Mendil kullanımı hassas olur demektir bu Ürünün Kaliteli olması kedi ve köpeğinizin sağlığı açısından önemlidir.

Evde Kedi Köpek Kokusu Nasıl Giderilir?

İlginizi ÇekebilirKöpek ilanları ve Fiyatları

Köpeklerimizi sık sık yıkamalıyız bunu da Köpek şampuanları ile yaparak kokuyu hapseder ve daha temiz bir koku için olanak tanırız. Kediler pek yıkanmayı sevmezler bunun yerine kendilerini temizlerler ama onuda belli aralıkta yıkamamız bize fayda sağlayacaktır. Kuru Şampuan sık sık yardımımıza koşacaktır bunu kedi ve köpeğimize sık sık tekrarlarsak çok faydasını görürüz. Aslına Bakarsak Koku Gidermek Köpek ve Kedilerimize iyi bakmaktan geçiyor evde beslediğimiz evcillere kaliteli mama Kaliteli Kum ve Temiz zaman çizelge ile bir bakım periyodu uyguladığımızda hem kokusuz hem de sağlıklı birer evcil sahibi oluruz.

Evinize Odanıza Sinen Pet Kokusunu Giderme Yöntemi Doğal Yöntem

Evdeki köpek kokusunu giderme konusunda doğal ve güvenli yöntemlerle rahat bir nefes almanız mümkün. Toksik kimyasallar içeren ticari ürünler kullanmaya gerek yok. Aşağıda, evcil hayvan kokularını ortadan kaldırmak için adımları daha akıcı ve anlaşılır bir şekilde sunacağım:

  • Evinizi havalandırın: Pencereleri açarak temiz hava girişine izin verin ve tavan vantilatörlerini çalıştırarak havanın dolaşmasını sağlayın.

  • Hava sirkülasyonunu artırın: Evdeki HVAC sistemi havalandırma filtrelerini değiştirerek optimum sirkülasyon sağlayın.

  • Süpürme ve paspaslama: Sert zeminlerdeki kir, evcil hayvan tüyleri ve tozları süpürün. Süpürme sırasında gözden kaçan lekeleri ve tozu temizlemek için zemini paspaslayın.

  • Kumaşlara kabartma tozu uygulama: Döşemelere, yastıklara, perdeler, kilimler ve diğer taze kokmayan kumaşlara kabartma tozu serpin. Kabartma tozunu yaklaşık 15 dakika bekletin, ardından kumaşı veya halıyı vakumlayın.

  • Minderleri temizleme: Tüm minderleri çıkarın ve elektrikli süpürgenizin fırça ekini kullanarak arka ve yanlarını temizleyin. Mobilyaların çatlaklarına girmek için elektrikli süpürgenizin aralık aletini kullanın.

  • Evcil hayvan lekelerini temizleme: Halı veya döşeme üzerindeki evcil hayvan lekelerini beyaz sirke gibi doğal ürünler kullanarak temizleyin.

  • Köpek yataklarını yıkama: Köpek yataklarını periyodik olarak yıkayın ve çöp kutularını temiz tutun.

  • Yatak temizliği: Evcil hayvanınız sizinle uyuyorsa yatağınızı düzenli olarak yıkayarak temiz tutun.

Köpek kokularını evinizden uzak tutmanın en önemli adımlarından biri, evcil hayvanınıza özel temizlik ve koku giderme işlemini ev temizlik rutininizin bir parçası haline getirmektir. Bu yöntemlerle evinizdeki köpek kokularını gidermek ve evinizi temiz ve taze tutmak mümkün olacaktır.

Evde Kedi Köpek Kokusu Nasıl Giderilir?

İlginizi ÇekebilirDişi ve Erkek Köpek İsimleri

Bu Arada Evi Sık sık havalandırmayı unutmayalım eve sürekli temiz hava girmeli hem Evcil Hayvanlarımız hem de bizim sağlığımız için.

Evinizdeki Köpek Kokularından Nasıl Kurtulursunuz?

Evcil hayvanınızın derisinden kaynaklanan aşırı salgılar, yiyecek, mevsimsel ve diğer alerjilere bağlı olabilir. Eğer bu kılavuzdaki önerilerle köpek kokularını gideremiyorsanız, mutlaka bir veterinerinize başvurmalısınız. Veterinerinizin önereceği diyet veya ilaç değişiklikleri, evcil hayvanınızın cilt sağlığını düzeltebilir.

Köpeklerde yaygın olan kulak enfeksiyonları ve bu enfeksiyonlara bağlı bakteri ve mayalar, kötü kokulara yol açabilir. Eğer köpeğiniz kulaklarını sık sık kaşımışsa ve kötü kokuyorsa, bir kuaför veya veteriner ziyareti gerekebilir.

Kötü nefesi önlemek için düzenli diş bakımı ve köpeğinizin dişlerini fırçalamak önemlidir. Aynı zamanda köpeklerin dokunmayacağınız eşyaları kokladığını unutmamalısınız. Ter, salgılar ve diğer kötü kokulara neden olabilir. Bu nedenle, köpeğinizi en az ayda bir yıkamak için uygun bir şampuan kullanabilirsiniz.

Köpek yatağını düzenli olarak temizlemek önemlidir, ancak çiğneme oyuncakları, tasmalar ve tasmanın da temizlenmesi gereken eşyalar arasında yer alır. Bu eşyalar zamanla kir ve bakteri birikebilir, bu nedenle köpek kokularını önlemek için periyodik olarak yıkamak iyi bir fikirdir.

Köpek kokularından kurtulmak için bu önerilere uyarak, temiz ve ferah bir evde yaşayabilirsiniz. Ayrıca, kedi kokularını gidermek için de benzer yöntemleri kullanabilirsiniz.

Evinizdeki Kedi Kokularından Nasıl Kurtulursunuz?

Kediler, genellikle kendilerini temiz ve kokusuz tutma konusunda yeteneklidirler. Ancak köpekler gibi, bazen kendi temizliklerinin üstesinden gelemediği kötü kokulu şeylere girebilir veya onları yiyebilirler. Kedinizi yıkamak, evinizden kedi kokularını uzaklaştırmanın bir yolu olabilir, ancak bu işlemde dikkatli olmak önemlidir. Kedilerin çoğunun suyla teması pek sevmediği göz önüne alındığında, kedinizi yıkamak yerine onun için daha rahat olan bir fırçalama işlemi tercih edebilirsiniz. Bu, kürkünü temizlemek ve kötü kokuları gidermek için etkili bir yöntem olabilir.

Kum kabı kokusu, birçok kedi sahibi tarafından bilinen bir endişe kaynağıdır. Ancak kum kabını düzenli olarak temizlemek ve kum değişikliği yapmak, bu kokuları en aza indirebilir. Temiz ve hijyenik bir çöp kutusu ve düzenli bakım alışkanlıkları, genellikle bu kokuların kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Ancak bazı kediler inkontinans veya diğer sağlık sorunları nedeniyle tüylerine idrar veya dışkı bulaştırabilir. Eğer kedinizin bu tür bir sorunu varsa, veterineriniz çözüm konusunda yardımcı olabilir.

Kediler, çöp kutusunu kullanamadıklarında veya dışarı çıkamadıklarında, genellikle halı veya döşeme üzerine idrar yaparlar ve bu, hoş olmayan bir koku sorununa yol açabilir. Kısırlaştırılmamış veya kısırlaştırılmamış kediler özellikle keskin kokulu idrar ve bez salgılarıyla bölgelerini işaretlemeye eğilimlidirler. Kedinizin idrarını temizlemek için bu kılavuzu kullanarak, kokuları etkili bir şekilde gidermeyi öğrenebilirsiniz. Ancak kediniz kısırlaştırılmamışsa veya kısırlaştırılmamışsa, bu tür davranışı kontrol etmek için daha fazla çaba harcamanız gerekebilir.