Kanarya Neden Ötmez?

Kanarya Neden Ötmez?

KANARYA NEDEN ÖTMEZ? KANARYA NE ZAMAN NE YERSE ÖTER? KANARYA SESİ DİNLETSEM ÖTERMİ?

Kanaryalar Sesleri ve Güzellikleri ile birçok eve girmiştir birçok kanarya besleyenlerin en büyük sorunlarından biridir Kanaryanın ötmemesi. Bizde bu sebeple sizlere Erkek kanarya neden ötmez, Ne Zaman Öter ve Kanarya Nasıl Öttürülür bunun hakkında bilgi vermek ve bu sorunu nasıl giderebilirsiniz yardımcı olmaya çalışacağız.

Evet Kanarya Aldık eve getirdik bir müddet bekledik ama kanaryamızdan ses çıkmıyor bunun çeşitli nedenleri olabilir bunlardan en büyük etken dişi olması olabilir ama bazı Dişi Kanaryalarında Erkek gibi ötebildiklerini unutmamak gerekir tabi. (Tecrübe ile Sabittir) Kanaryamız Eve Geldiğinde ona bir zaman tanıyabiliriz biraz yabancılığını atsın diye ama bu çok zaman almayacaktır.

KANARYA NEDEN ÖTMEZ

  1. Kanaryamız Dişi Olabilir.
  2. Kanaryamız Tüyde Olabilir.
  3. Kanaryamızın Sağlık sorunları Olabilir.
  4. Kanaryamız Aşırı Yağlanmış Olabilir.

Kanarya Neden Ötmez?

Kanaryamızın bu etkenlerden birini taşıyıp taşımadığını öncelikle çok dikkatlice incelememiz gerekir.

Kanaryamızın cinsiyetini, Tüy sorunu var mı yok mu, Sağlık sorunu var mı ve aşırı yağlanmış mı bunları inceleyelim bunlardan hiçbir sorun yoksa Ne yapabilirim. Kanaryanızın Irkına Göre Ona Ses Dinleterek hareketlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kanaryam Neden ötmüyor sorusuna yukarıdakilerden başka bir sebep olamaz dikkatli bir şekilde inceleyip bakımını yapınız. Kanarya Ne Yerse Öter Sorumuz için. Nijer tohumu kızışmasına ve dik ötüme geçmesine yarar sağlar ama bu tohumu fazla vermemek gerekir.

Erkek Kanarya Neden Ötmez Sorumuz için yukarıdaki cevapların size ışık tutacağına inanıyorum.

Kanarya Neden Ötmez?

Kanaryanın Ötmesi İçin Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle Kanarya Ötmesi için Erkek bir kanarya almamız gerekir. Kanaryamızda Sağlık sorununun olmaması oldukça önemlidir. Kanarya tünekte kabarık halde uyku halindeyse bu bize bir sorunun olduğunu gösterir ve kanaryamızdan ses alamayız. Önceliğimiz Kanaryamızın sağlıklı olmasıdır.

Sağlıklı Kanarya Sürekli hareket halinde olur. Gelelim Tüy sorununa tüylerinin düzgün olması tüyde olmaması Kanaryamızın ötmesi için oldukça önemlidir.

 

Soru Sor
Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapmak İstermisiniz ?