Kanarya Tırnak Kesimi Nasıl Yapılır?

Kanarya Tırnak Kesimi Nasıl Yapılır?

Kanarya Tırnak Kesimi Nasıl Yapılır?

Kanarya Tırnak kesimi için bilgiler: Kanaryanızın tırnakları uzadı ve nasıl keseceksiniz bilemiyorsunuz aslında tırnak kesimi çok kolaydır önemli olan kuşu tutmanız ve tırnak kesimi için ayağını sabitlemenizdir. Kanarya tırnağını kesmek için aşağıdaki resimleri dikkatlice kontrol etmenizi tavsiye ederim. Kanaryanızın Tırnağı uzadıysa mutlaka tırnaklarını kesmeniz gerekmektedir.

Kanarya doğada kendi bakımını yapmaktadır kafes ortamında bu mümkün olmadığı için tırnaklarını kesmemiz gerekir. Doğada bunu bir şekilde kendi yapmaktadır kayalar ağaç gibi. Tırnak uzadığında tünekte durmakta hareket etmekte ve çiftleşmekte sorun yaşar kanarya. Dişi kanaryalarda bu daha birçok soruna neden olabilir yumurtada oturan kanaryanın tırnakları yuvaya takılır yumurtaya zarar verir bunun için çok dikkat edilmesi gereken bir husustur kanarya tırnak kesilmesi. Resimdeki gibi baş parmak ve işaret parmağı ile kanarya tutularak ayakları iki parmak arasına alınır ve damara gelmeyecek şekilde tırnak yolu üzerinden kesilir.

Tırnak Kesilirken neye dikkat edilmeli?

Kanarya tırnağı keserken çok kısa kesip damara zarar verilmemesi gerekir resimdeki gibidir kanarya tırnak yapısı birde ters şekilde kesilen tırnaklar kuşta tüneme sorununa yol açar buna da çok dikkat etmelisiniz.

Kanarya Tırnak Kesimi

Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapmak İstermisiniz ?