Muhabbet Kuşu İshal ve Tedavisi

Muhabbet Kuşu İshal ve Tedavisi

Muhabbet kuşu neden ishal olur? Belirtileri ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Muhabbet Kuşlarında ishal belirtileri kuşta kabarma halsiz ve isteksiz duruş popo kısmında dışkı ve sararma kafes içerisinde sulu dışkı şeklinde kendisini gösterir. Muhabbet kuşu ishal belirtileri bazen farklı durumlarda farklı şekillerde görülür bu hastalık derecesine göre değişir tüm hastalıklarda olduğu gibi ishal hastalığın dada hızlı teşhis ve tedavi daha iyi sonuç verecektir.

Mikrobik ve gıdaya bağlı olmak üzere iki türlüdür. Mikrobik kuş olmayan ishalde diyet uygulanır, Mama, yumurta verilmez sade ince yem ve yulaf verilir. Mamalıkta sürekli haşlanmış patates bulundurulmalı ve kaybettiği su kaybı için marulun kart yapraklarından veya ıspanak çok az olarak verilmelidir. Mikrobik ishalde, kusun pisliği tahlilinde çıkan sonuca göre ilaç tedavisi uygulanmalıdır.

Muhabbet Kuşu İshal Belirtileri

Muhabbet Kuşu İshal
Muhabbet kuşu ishal olunca ne yapılır kuş ısı kaybının olmadığı bir yere alınır ve kafes sarılarak ani hava değişiklikleri önlenir. Peki muhabbet kuşu ishal olduğunu nasıl anlarız kuşun dışkısı daha sulu olur ve kuş kabararak hareketsiz durur bu kuşun ishal olduğunu gösterir. muhabbet kuşu ishal olursa bu söylediklerime dikkat etmeniz yeterli olacaktır.
Muhabbet kuşu ishal nedenleri beslenmeye bağlı olarakta hastalık belirtileri gösterir. Bozuk besinler çok bekleyen mamanın bakteri üretmesi sonucu dışkı üzerinde yem yemesi bunlarda muhabbet kuşunun ishal olması için yeterlidir.
Muhabbet kuşlarının suyu sık sık hatta günlük değişmelidir pis ve kirlenmiş su muhabbet kuşu ishal olma nedenlerinden biridir ve çoğu muhabbet kuşu bu yüzden ishal olur.

Muhabbet Kuşu İshal

Muhabbet kuşları ceyranda kaldığında hemen ishal olur ve bu ölümcül hal alabilir ortam ısılarının ani değişikliği de bunun en büyük nedenlerindendir. Çoğunlukta açık pencereler arasında kalan muhabbet kuşları ishal olur ve kurtarılamaz bunun için bu unsura çok dikkat etmelisiniz.
Çok Fazla verilen kıvırcık ve yeşillik muhabbet kuşlarında ishale neden olabilir verdiğiniz yeşillikleri az ve temiz bir şekilde yıkamalısınız.

Muhabbet Kuşu İshal Neden olur?
Muhabbet kuşlarının en sık görülen sorunlarından biride stres ve iç parazitlerdir. İnsanlarda olduğu gibi stres muhabbet kuşlarını da bitirir bu yüzden kuşlarımıza dikkat etmeli ve muhabbet kuşumuzu strese sokmamalıyız. İç parazit Muhabbet Kuşlarında tedavi edilmesi zor ama imkânsız olmayan bir hastalıktır ve farklı tedaviler gerekmektedir.

Muhabbet Kuşu İshal Tedavisi
İshal hastalığı tedavisinde ilk yapmanız gereken nedeni bulmaktır eğer nedeni bulamaz iseniz iyileşme gösterse bile hastalık sık sık tekrarlayacaktır. Muhabbet Kuşu ishal hastalığında ve hastalık olmaması için temizlik ve hijyenin önemini bir kere daha hatırlatmak isterim.
Bazı ishal ilaçları ise şunlardır: sulfamazettin, koksidin, niflodin.

Muhabbet Kuşu İshal

Muhabbet kuşu haşlanmış patates ishal için yararlımı?

Haşlanmış Patates ishal için iyidir ama öncelikle hastalıktan önce sebebini belirlemeli ve o sebebi ortadan kaldırmalıyız.

Muhabbet kuşu ishal Tedavisi pirinç suyu yarar sağlarmı ?

Fayda sağlar ama sadece normal ishal sorunları için öncelik dışkı analizi iyi yapmak ve ona göre tedavi uygulamak.

Muhabbet Kuşu İshal Neden olur?

Muhabbet Kuşu ishal elma sirkesi verilirmi ?

Elma Sirkesi ishal için çok fayda sağlamayacaktır ama çok vermemek şartı şile suluk içine 2-3 damla verilebilir.

İshal Çok Çeşitli görülür ishal tedavisi için En iyi yöntem dışkı analizi yapmak ve sorunu doğru anlamaktır. Ona göre ilaç ve Tedavi yöntemi uygulanır.