Muhabbet Kuşu Oyuncakları nelerdir?

Muhabbet Kuşu Oyuncakları nelerdir?

Muhabbet Kuşu Oyuncakları Nasıl yapılır?

Evde baktığımız tek olan muhabbet kuşlarımız oyuncaklara ihtiyaç duyarlar bu oyuncaklar onların sıkılmadan zaman geçirmesini sağlarken strese girmelerini engeller. Muhabbet kuşumuz için oyuncak seçimi yaparken kafes boyutu ve kafes içerisine oyuncak koyduktan sonra hareket alanının olmasıdır. En çok tercih edilen ayna ve salıncaktır. Bunun yanında ikinizi 'de eğlendirecek bir oyuncak toplardır bu toplarla kafes dışarısında beraberde oynayabilirsiniz. Muhabbet kuşunun en sevdiği şeyler arasında ayna gelir bu aynada kendisi ile oynamasını ve eğlenmesini sağlar.  Kendi Muhabbet Kuşu Oyuncaklarımızı yapabiliriz bunun için malzeme olması yeterlidir. 

Muhabbet Kuşu Salıncak

Muhabbet Kuşu Kafes Salıncakları

Kafes içerisindeki salıncaklar muhabbet kuşlarının en sevdiği ve en çok zaman geçirdiği oyuncaklar içerisinde ilk sırada yer alır bence. Burada eğlenip zaman geçirirler. Çeşit çeşit muhabbet kuşu kafes salıncakları vardır içlerinden kafesinize uygun bir salıncağı seçip almanızı tavsiye ederim.

Muhabbet Kuşu Ayna

Muhabbet Kuşu Kafes Aynaları

Kafeste salıncak kadar aynaya 'da oldukça fazla ilgi gösterirler ama eğer bir kuşu eğitip kendinize alıştıracaksanız kafes içine ayna koymayı biraz erteleyebilirsiniz. Alıştırdıktan sonra koyarsanız ayna karşısında bol bol pratik yapacak ve kendini geliştirecektir.

Muhabbet Kuşu zil

Muhabbet Kuşu Kafes Zilleri

Muhabbet kuşları farklı objelerin seslerinide kendi sesleri kadar sever ve bunlarla oynamaya bayılırlar. Kafes içerisinde bir zilin onların kendi kendilerine eğlenebilecekleri ve oynayabilecekleri bir oyuncak olacaktır onlar için.

Muhabbet Kuşu Salıncak Yapımı

Muhabbet kuşlarımıza eğlenerek sallanacakları bir salıncak yapalım bunun için öncelikle bize bakır bir kablo kısa bir ahşap tünek ve boncuklar yeterli olacaktır.

Bakır Teli oval şekilde çevirerek boncukları takarız alt kısıma koyacağımız tahta tüneğin içerisine bir delik açıp teli geçiririz ve salıncağımız hazır. 

Aynı Şekilde Merdivende yapabiliriz. Muhabbet kuşu oyuncak yapımı için sizlere fikir verecek resimde ekliyorum.

Muhabbet Kuşu Kendin Yap Model

Muhabbet kuşları için evcil hayvanlarınızın zekasını, eğlenmesini ve fiziksel aktivitesini artırmak için çeşitli oyuncaklar yapabilir veya satın alabilirsiniz. İşte Muhabbet kuşları için popüler oyuncak türlerinin bazıları:

Muhabbet Kuşu Topu: Küçük plastik veya tahta topçuklar, kuşların ilgisini çekebilecek harika oyuncaklar arasındadır. Bu toplar ile muhabbet kuşunuzun kafesine veya oyun alanına koyabilir hem kendi kendine hem sizinle oyun oynamasını sağlayabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Zili: Muhabbet kuşları genellikle çıngırak veya zil seslerine ilgi gösterirler. Onlara renkli ve sesli bir zil oyuncak sağlayabilir sıkılmadan kafesinde zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kafes Süsleri: Kafesin içini çeşitli renkli aksesuarlarla süslemek de kuşunuz için eğlenceli olabilir. Aynı zamanda kafesin içinde daha fazla keşif yapmalarına yardımcı olabilir oynarken zaman geçirmesini ve strese girmeden eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kemirme Oyuncağı: Muhabbet kuşları doğal olarak bazı şeyleri kemirmeyi severler. Ahşap veya doğal malzemelerden yapılmış kemirme oyuncakları, kuşlarınızın bu ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabilir. Ayrıca çam kozalaklarda onların kemirebileceği oyuncaklardan olabilir.

Muhabbet Kuşu Oyuncak Seti: Mağazalarda veya online platformlarda, muhabbet kuşları için özel oyuncak setleri bulunabilir. Bu setler, farklı türde oyuncakları içerebilir ve kuşunuzun ilgisini uzun süre çekebilir. Ayrıca bu setleri sizlerde evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Ahşap, boncuk ve çeşitli iplerle çok güzel eğlence oyun alanları yapabilir ve kuşunuzun orada zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Oyuncak yapımı için, ahşap, renkli kâğıtlar, ip ve doğal malzemeler kullanabilirsiniz. Kendi muhabbet kuşu oyuncaklarınızı yapmak için yaratıcı olabilir ve kuşunuzun ilgi alanlarına uygun oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Ancak, herhangi bir malzeme kullanırken kuşunuzun güvenliği için toksik olmayan malzemelere dikkat etmelisiniz.

1 Yorum Yapıldı

Misafir olarak yorum yapıyorsun.

Salih 04.12.2018
Muhabbet Kuşum ayna ile oynamayı çok seviyor kafeste tek oyuncak ayna benim
0 0 Cevapla