Sultan Papağanı Türleri

Sultan Papağanı Türleri

Sultan Papağanının Türleri Nelerdir? Resimli bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Sultan papağanı türleri renklerine görünüş ve aldıkları şekillere göre çeşitli isimler alarak türlere ayrılmış ve bu papağanlara farklı isimler verilmiştir. Sultan Papağanı türlerini Resimli Bir Şekilde anlatalım.

Sultan Papağanı türlerine Geçmeden Önce Kısaca bu canlıların biraz özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Sultan papağanları kakadugiller familyasından bir kuş türüdür. Besin kaynakları en çok tükettikleri çeşitli meyve ve çekirdeklerdir. Genel ağırlıkları 100gr civarı ve 30cm boyutlarındadır.

Sultan Papağanının Özellikleri Nelerdir?

Sultan Papağanı Türleri

Oldukça sevimli cana yakın ve insanlarla kolay iletişim kurabilen papağanlardır. Erkek yavru iken alıp eğitip konuşturmak mümkündür. Eğlenceli ve oyun oynamayı seven bir papağan türüdür.

 

Grey Sultan Papağanı Türü

Grey Sultan Papağanı türü

Sultan Papağanları içerisinde Sıkça rastladığımız resimdeki Papağan türümüz gri tüylerle kaplanmıştır. Gri sultan papağanımız adını renginden almış bir sultan papağanımızdır. Erkekler erişkinliğe geldiklerinde biraz daha renk değişimine girebilirler dişiler genelde renk değişmezler.

Lutino Sultan Papağanı Türü

Lutino Sultan Papağanı Türü

Renk Kombinasyonu olarak vücut rengi sarı tonlarındadır. Renk tonları Sultan papağanımızın özelliğini ne kadar taşıdığı ile ilgilidir. Sarı olması Lutino adını almasına sebep olmuştur. Yanakları daha koyu tonlarda benekleri vardır genel olarak cinsiyet tahminleri bu yanaklardan yapılabilmekte ama papağan cinsiyetlerinde en ayırt edici ötüşleridir.

White Face Sultan Papağanı Türü

White Face Sultan Papağanı Türü

White Face sultan papağanları yüzünde turuncu benek olmayan nadir türlerden biridir. White Face sultan papağanımız gri ve yanak kısımları beyaz, gri renklerdedir. White Face sultan Papağanı cinsiyet ayrımı yanaklarındaki tüylerden tahmin edilmektedir. Erkekler beyaz kalırken dişiler griye dönüktür.

Pearl Sultan Papağanı Türü

Pearl Sultan Papağanı Türü

Pearl Sultan Papağanı türümüzün tüyleri iki renklidir. Tüyün köklerinde ve uç kısmında renkler değişir. Kanat kısmından tutun gövde kısmına kadar kırçıllı bir şekilde bezenmiştir. Turuncu yanakları Renk tonları ile oldukça sevimlidirler.

Albino Sultan Papağanı Türü

Albino Sultan Papağanı Türü

Albino Sultan papağanları tam olarak beyaz gözleri kırmızı renktedirler. Bu tür aslına bakarsan diğer tüm albinolar gibi ismini bu hastalıktan almışlardır. Bu hastalık vücudundaki melanin pigmentinin eksik olmasından dolayıdır adına hastalık demek pek doğrumu bilemiyorum ama kalıtsal ve genlerle aktarılır. Bu papağanlar çok sık görülmese de seveni ve yetiştirenide oldukça çoktur.

Pied Sultan Papağanı Türü

Pied Sultan Papağanı Türü

Adını Alacak Kanat üstü tüylerinden almaktadır sık görülen bir türdür. Renk tonları sarıdan gri ve beyaza karışık tonlardadır. Renk dağılımı genlerden gelen özelliklere göre değişiklik gösterebilir.

Cinnamon Sultan Papağanı Türü

Cinnamon Sultan Papağanı Türü

Cinnamon Sultan Papağanı Gri sultan papağanına benzetilse de renk kahverengiye çalar ve yüzlerinde turuncu benekleri vardır.

Soru Sor
Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapmak İstermisiniz ?