Miski Güvercini

Konu Başlıkları

Miski Güvercini

Miski Güvercini özellikleri Renk Kanat kuyruk ve takla gibi birçok özellik göstermektedir.  Çok çeşitli varyantları vardır bunlar tepeye kuyruğa kanat gagaya göze ve göğüs tüylerinin rengine kadar değişmektedir. Bunların yanında oyun durumu 'da önemli bir husustur.

Şanlıurfa bölgesine özgü bir kuş türüdür ve bu bölgenin yerel güvercinlerinden biridir. Göz alıcı güzellikte olan bu kuş, muhteşem görüntüsüyle tüm güvercin meraklılarının beğenisini kazanır. Geniş omuzlu, büyük yapıda ve uzun ve geniş kuyruk tüylerine sahip olan bir türe aittir. Günümüzde nadir bulunan bir cinstir ve üretimi sınırlıdır. Kuyrukta herhangi bir leke olmamalıdır ve kuyruk uzun olmalıdır. Kuşun duruşu dik olmalıdır ve kanatlar kuyruğun üst bölgesinde bulunmalıdır. Kanatlar aşağıda olmamalıdır, aksi takdirde değer kaybeder.

Miski Güvercini

Özellikleri

Miski güvercinin baş ve boyun yapısı iri olmalı, armut şeklinde bir kafaya sahip olmalıdır. Kafa krem renkte ve parlak olmalıdır, mat bir renk yapısına sahip olmamalıdır ve kafa üzerinde gri çizgiler olmamalıdır. Boyun kalın olmalı, ense rengi boyunun sonuna kadar krem ve parlak olmalıdır. Mat bir renk veya sarı renk izler olmamalıdır. Gaganın rengi kemik beyazı olmalıdır ve gaganın ucunda hafif kahverengi belirtiler olmalıdır. Miski güvercin beyaz değil, bu nedenle gagası asla siyah olmamalıdır. Gözler iri ve damarsız olmalı, göz rengi beyaz veya cam beyazı şeffaf bir renkte olmalıdır. Göğüs kısmı boyundan aşağı doğru portakal sarısı rengini andıran bir renkte olmalıdır, kiremit rengine benzememelidir. Bu sarı renk dişilerde daha azdır, erkeklerde daha fazla bulunur.

İlginizi ÇekebilirGüvercin ilanları ve Fiyatları

Gövdesi parlak krem renginde olmalıdır ve mat bir görünümü olmamalıdır. Kanatlar üzerindeki benekler tırnak büyüklüğünde olmalı ve parlak kahverengi olmalıdır. Bu benekler gri, kurşuni veya boz bir renkte olmamalıdır. Beneklerin dağılımı omuzlar ile çubuklar arasında dengeli olmalı ve kuşun sırtında bulunan üçgen açık ve temiz olmalıdır. Kanatların uç kısımlarında bozukluk olmamalı, yani renk bozulmamalıdır. Kanat uçları açık kahverengi ve limon sarısı karışımı bir renge sahip olmalıdır ve bu renk parlaklığını her zaman korumalıdır. Kuşun kanatlarının çubukları ince ve parlak kahverengi olmalıdır, bu renk çok hoş bir kahverengi tonunu andırmalıdır. Gri, kurşuni veya boz bir renkte olmamalıdır.

İlginizi ÇekebilirGüvercinin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Miski güvercinin ayakları uzun ve kalın parmaklara sahip olmalıdır, ayrıca iri bir bileğe ve dolu paçalara sahip olmalıdır. Paçalar, dirsekten başlayarak kılıç paça şeklinde olmalıdır, yani paçalar yukarı doğru kıvrılmış ve yarım hilal şeklinde olmalıdır. Paçalar ne çok uzun ne de çok kısa olmamalı ve dik durmamalıdır. Parmakların üst bölgesi açık olmamalı ve paçalar 5-6 santimetre uzunluğunda olmalıdır. Kuşun parmak uçlarındaki tüyler tırnakları aşmamalıdır. Pençeler üzerinde kat kat paçalar olmalı ve ayaklar pençeli olmalıdır. Tırnaklar kesinlikle kemik beyazı olmalıdır. Miski güvercinin kuyruğu uzun ve geniş olmalıdır, kesinlikle kısa ve küt bir yapıda olmamalıdır, aksi halde kuşun görünümü kötü olur ve değeri düşer.

0 Yorum Yapıldı

avatar
Misafir olarak yorum yapıyorsun.