Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kedi Kumu seçerken dikkat etmemiz gereken çok önemli noktalar var kedi kumu deyip geçersek evde kötü kokular ve sağlıksız koşullarla karşı karşıya kalabiliriz bunun yanında ucuz diye aldanıp aldığımız kum kısa sürede kullanılamaz hal alabilir.

Evet doğru kum seçimi yaparak evde kötü kokudan sık sık değişen kumdan ve kedinizin başka bir yeri tercih etmesinin önüne de geçmiş olacaksınız.

KEDİ KUMU SEÇERKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN UNSURLAR NELERDİR?

Birçok markanın çeşitli seçeneklerde kedi kumu mevcut bunlar çam kokulu olanlar okyanus kokulu veya lavanta kokulu gibi çeşit çeşit kum hazırlamışlar bizler bunlardan birini seçsek de kedimiz bakalım bunları beğenecek mi önce bunu belirlemeliyiz.

Evet Kedi Kumu Kokusunun yanında şimdi kedi kumumuzun boyutunu seçmeliyiz bunun için kedimizin büyük kristal tanelimi yoksa daha toz tanelimi seçecek buda bize yol gösteren bir seçenek olacak.

KEDİ KUMU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ETKENLER NELERDİR?

Kedi Kumu Seçiminde kedi idrarında amonyak olduğunu unutmamalıyız buda kedi kuma yaptığında hızlı emecek ve kokuyu hapsedecek bir kum seçmemiz için önemli nedenlerden biridir.

İdrarı emdikten sonra kumun topaklanması oldukça önemlidir bu size temizlik açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.

Çok fazla toz çıkaran kum tercih etmeyin bu solunum sorunlarına yol açmaktadır.

10L Kedi Kumu Kaç Para?

10L Kedi Kumu 80₺ ile 150₺ Arasında Değişmektedir.

Evde kedi kumu yoksa ne yapılır?

Eski Gazetelerinizden Kendi Kedi Kumunuzu Evde Yapabilirsiniz Bunun için!

MALZEMELER

  1. Eski Gazete Kağıtları
  2. Doğal bulaşık Deterjanı
  3. Makas
  4. Karbonat

EVDE KEDİ KUMU NASIL YAPILIR

Eski Gazete Kağıtlarını ince şekilde kesin ve bir leğen içerisine koyun.

Deterjanlı su ile Leğeni doldurun ve gazete kağıtlarınızın mürekkebi salmasını sağlayın bunu birkaç defa yapın.

Islak Kağıtlarınızı bol bol karbonat dökün ve yoğurun bunu yaparken Eldiven kullanarak mürekkebin elinize bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Daha sonra karbonatı yedirdikten sonra suyunu sıkın ve güneşte kurumasını sağlayın ve kurumasını bekleyin iyice kuruduktan sonra işlem bitmiştir.

KEDİ KUMU İNCEMİ KALINMI?

Aslında Kedi Kumunun ince kalın olması çok sorun teşkil etmez önemli olan hangi maddeden yapıldığıdır. İnce kedi kumları bentonit denen bir maddeden yapılır buda idrarı hemen emip dağılmamasına ve hemen topaklanmasına sebep olur ve daha kullanışlı ve temizliği daha kolay bir hale getirir.

İL DEFA KEDİ KUMU SEÇİMİ YAPACAK YENİ KEDİ SAHİPLERİ

Kediniz için Bir Kaba İnce Bir Kaba Kalın Taneli Kum koyun ve Kedinizin Hangisini seçeceğine bakın ve sizce seçiminizi ona göre yapın.

KEDİ KUMU NE KADAR SÜREDE BOZULUR?

Kedi Kumunu Kullanmaya başladı ve sizde topaklanmış gördüğünüz kumları yenisi ile değiştiriyorsunuz aslında sağlık açısından haftada bir kedi kumu temizlenip yıkanmalı ama siz maddi açıdan sorun var diyorsanız kedi kumundan kötü bir kok almaya başladığınız ana değişimi sağlayabilirsiniz.

KEDİ KUMU KAÇ HAFTA DAYANIR?

Kedi Kumu 10 Günde bir kum değişmeli ve kumu koyduğunuz kap temiz bir şekilde dezenfekte edilip kuruduktan sonra tekrar doldurulmalıdır sağlık ve hijyen açısından önemlidir.

EVDE KEDİ TUVALETİ NEREDE OLMALI?

Evde Kedi Kumunuz için en ideal yer ayak altında olmayan hem kedinizin hem de sizin rahat ulaşabileceği bir yerde olmalı.

Aşağıda Birkaç Kedi Kumu Markasının İçeriklerine Yer verdik Seçim yaparken Markadan Çok Ürün İçeriklerini Göz önünde bulundurun ve kediniz için en iyi kedi mamasını seçin.

 

Magicsand Cat Litter Çam Kokulu İnce Topaklaşan Bentonit Kedi Kumu

Magicsand kedi kumu içeriğinde tamamen doğal bentonit kullanılması sebebiyle sizin ve kedinizin sağlığına zarar verecek herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır.

Emicilik Özelliği:
Mgicsand kedi kumu, mükemmel topaklaşma etkisiyle sıvıyı içine çeker ve anında topaklaşır. Bu özelliği ile size ve kedinize zarar verebilecek her türlü bakterinin üremesinin önüne geçilmiş olur.

Minimum Tozlanma:
Magicsand kedi kumu üretilirken tüketicinin kullandığı ortamda tozlanma meydana gelmemesi için özel işlemlerden geçirilerek toz miktarı minimum düzeye indirgenmiştir.

Koku Önleyici Etkisi:
Magicsand kedi kumu çevreye kötü kokuların yayılmasını önlemesinin yanı sıra, sıvı ile temas etmesi durumunda bulunulan ortama hoş bir koku verir.

Pro Line Lavanta Kokulu 10 L + Proline Marsilya Sabunu Kokulu Kedi Kumu

Sağlık Garantisi

%100 doğal yapı özelliği gösteren sabun ve lavanta kokusu aromasıyla havanın hoş kokmasına yardım eder. Tuz içermeyen özelliğinin yanı sıra yüksek emiş gücü özelliği gösteren kedinizin dışkılama süreci içinde oldukça sağlıklı ve hijyenik bir kullanım deneyimi yaşamasını sağlar.


Enfeksiyon Önleyici

Topaklaşma sürecinde sıvıları tutarak bakterileri ortadan kaldıran etkisi ile ortamı steril hale getirir. Çevreyi oldukça hoş kokusu ile kaplayarak kötü kokular etkisiz hale getiren özel yapı bileşenlerine sahip bir üründür. Tam dezenfeksiyon güvenliği sağlayarak yenilikçi yapısıyla dikkat çeker.


Rahat Kullanım

Evcil hayvanınızın günü daha kaliteli, sağlıklı ve keyifli geçirmesi için özel olarak yapılandırılmış olup kedinizin konforlu ve sağlıklı bir zaman geçirmesine yardım eder.

Kullanım Önerisi

Bentonit Kum Kedinizin hijyenik bir tuvalet deneyimi yaşayabileceği temiz ve sakin sessiz ortamlarda kullanabileceği bir üründür. Yemek yenilen ve insanların geçtiği yerlerden uzak tutularak temiz alanlara konumlandırılmalıdır.


Temizleme Talimatı

Standart boyutta bir kedi kumu kabı kullanılarak kabın düzenli ve periyodik bir şekilde boşaltılarak yerine temiz kumun doldurulması gerekir. Topaklanan kedi kumu 5- 8 santim arasında derinliğe sahip bir kumla kaplanmalıdır.


Dezenfektan Güvenliği

Kum kabının belirli zamanlarda ayda bir kere ya da kirlendiği zamanlarda temizleyerek muhafaza edilmelidir. Bir şekilde tutmaya özen gösterin. Uygun temizlik kuralları takip edilerek su ve sabunla özel olarak hassas bir şekilde temizlenmesi önerilir.

Vancat Aktif Karbonlu Süper Topaklanan Kedi Kumu

VanCat Aktif Karbonlu Formül içeren yüksek kaliteli Bentonit topaklanan kedi kumu, koku nötralize edici karbon premium granüller içermektedir.

Kokuyu yakalar ve tutar
Karbon kötü kokuyu yakalayıp yüzeyde tutarak etkisiz hale getirir.

Kokuyu Hapseder
Anti-mikrobik etken ise kokuyu meydana getiren bakterileri etkisiz hale getirir.

Maksimum topaklanma gücü. VanCat Super Premium Kedi Kumu dışkının kum kabının en altına kadar geçerek orada çürümesini ve koku yaratmasını engeller.

Soil Garden Organik Çam Pelet Kedi Kumu

Doğal Çam Ağacı

İçeriğinde bulunan doğal çam özleri ile birlikte hoş bir koku etkisi yaratır. Kötü kokuları absorbe eden kedi kumu güvenle kedileriniz için kullanılabilir. Kedileriniz bu kumu kullanarak tuvalet alışkanlığını kazanabilir.


Kimyasal Katkı İçermez

İçeriğinde hiçbir şekilde kimyasal madde bulunmaz. Bu sayede güvenle kedileriniz için kullanabilirsiniz. Kedinizin hassas bir kullanım şekli ile tanışmasına yardımcı olacağınız için kedi kumu ona en ayrıcalıklı deneyimi sağlar.


Cildine Zarar Vermez

Pati ve cildine temas ettiği sırada hiçbir şekilde kızarıklık ya da tahriş gibi etkiler yaratmaz. Bu sayede güveninizi kazanır ve uzun seneler düzenli bir şekilde Kedi Kumunu kullanabilirsiniz.


Yüksek Emici Güç

Son derece yüksek emici gücü ile birlikte katı ve sıvı tüm dışkıyı rahatlıkla absorbe eder ve bu sayede güven içerisinde kedi kumunu evde ya da dış mekânda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.


Topaklaşan Formül

Bu özel formül katılaştığı için anında topaklaşır ve bu sayede dışkıyı kum içerisinden alabilmenize yardımcı olur. Topaklaşan formülü ile birlikte ince tekstürlü kum yapısı hiçbir şekilde tozlaşma yaratmaz ister evde isterseniz bahçede rahatlıkla kullanım imkanı sağlayabilir.


Dışkıyı Kurutur

Katı dışkıyı kolayca kurutan bu ayrıcalıklı doğal formülü güvenle kullanılabilir. Beklentilerinizi karşılayacak olan kedi kumu ile birlikte kedilerinizin dışkılama ihtiyacını eksiksiz bir biçimde karşılayabilirsiniz. Kazarak kolay bir şekilde dışkılarını yapıp daha sonra üzerini kapatmasına yardımcı olabilirsiniz.

Soru Sor
Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapmak İstermisiniz ?