Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi

Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi
İçindekiler

  Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi Neden verilmelidir.

  Benim için köpeklerde temel itaat eğitimi çok önemlidir. Köpeğiniz ile sizin aranızdaki ilişkiyi yönetir patronun kim olduğu bu şekilde belli olur. Temel itaat eğitimini kendim verebilir miyim sorusu ise araştırma ve kabiliyetinize bağlıdır. Temel itaat eğitimi için birçok farklı yöntemler uygulanır ama en çok kullanılan yöntem ödüllendirme ile yapılır. Bunu araştırıp kendiniz verebilirsiniz ama bizim önerimiz köpek eğitim okullarıdır. Peki Temel itaat eğitimi verirken neye dikkat etmelisiniz neler olmazsa olmazlarınız olmalıdır.
  Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi
  • Köpeğiniz ile çok haşır neşir olmayın bazı sınırlarınız olsun bu köpeğinizin size olan dikkatini arttıracaktır.
  • Köpeğiniz ile aranızdaki bağ kuvvetli olsun. Değil ise güçlendirmeye çalışın.
  • Temel itaat eğitimi köpeğinize sınır koymanızı bu sınırlara boyun eğmesini sağlar bu şekilde toplum içinde bir yer edinir.
  • Temel itaat eğitimi ile köpeğinize sınırlar koyarsınız buda sonradan doğacak kötü davranış biçimlerini ortadan kaldırır.
  • Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi
  Temel İtaat Eğiminin Faydaları

  Köpeğinizle eğlenceli ve güvenli yaşamak istiyorsanız temel itaat eğitimi kaçınılmazdır. Bu eğitim ile köpeğiniz vereceğiniz komutları kati şekilde dinleyecektir ve doğabilecek karışıklıkları engellemiş olacaksınız. İtaat eğitimi ile köpeğiniz neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edebilecek.

  Köpeğiniz Eğitim aldığında korkmadan istediğiniz yere gidebileceksiniz çünkü emrinize amade bir köpeğiniz olacak yapmak istediği bir şey olduğunda bile gözünüzün içine bakacaktır.Eğitim verilen köpeğiniz ile çok daha mutlu olacak ve bağlarınızı güçlendireceksiniz. Köpeğiniz size siz köpeğinize güveneceksiniz köpeğiniz ondan istenenleri bilecek ve ona göre davranışlar sergileyecektir.
  Köpeğiniz Liderliğinizi kabul edecek ve siz ne derseniz konutlarımıza uyacaktır.
  Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi
  Temel İtaat Eğitimi Verilmez ise Ortaya Çıkabilecek Sorunlardan bazıları
   

  Eğitim almayan köpekler sahiplerini hep üzecek ve belli bir süre sonra dayanılmaz bir hal alacaktır buda köpeğin sonunun hayvan barınağı olmasını sağlayacaktır.

  İtaat eğitimi almayan köpekler evdeki çocuklar ve yetişkinler için tehlike demek ne zaman ne yapacakları belli olmaz buda komşularınız dahil köpeğin istenmemesine sebep olacaktır. Köpeğiniz sokakta gezerken etraftakilere zarar verebilir buda köpeğiniz ve sizin başınıza olmayacak işler açar.
  Temel itaat eğitimi verilirken ya da köpeğinize evde doğru ya da yanlışı ayırt etmesi için yaptığı hatalı davranışlarda hep aynı tepki ve doğru davranışlarında ise farklı tepki verilmeli iyi bir şey yaptığında ödül fena olmayacaktır. Ödül ile cezanın zamanlamasını çok iyi yapmalısınız.
  Köpeğinizin komutları hemen öğrenmesini beklememeli komutları çalıştırırken zamana yayıp yaptığında ödüllendirmeli yapmaz ise ödül vermemelisiniz bu onun neyi istediğinizi öğrenmesini sağlayacaktır.
  Köpeğinize verdiğiniz komutu yapması için zaman verin ona kendisinin karar vermesi için zaman tanıyıp kararının doğru ya da yanlış olduğunu tepkiniz ile gösterin bu ona doğruyu öğretecektir.
  Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi
  Köpeğinize ödül ya da ceza verirken dikkat edin olduk olmadık ödül ya da ceza vermeniz aklını karıştıracaktır. Eğitim süresini uzatıp sıkmanız onu sıkacaktır bunu eğlenceli hale getirin bu onun daha hızlı öğrenmesini sağlayacaktır. Eğitim verirken önce temel komutları öğretin ve tuğla örer gibi yavaş yavaş üzerine koyarak duvarları örün. Köpeğinizi en iyi eğitebilecek kişi sizsiniz bunu sıkılmadan zamana yayarak eğlenceli hale getirerek yapınız. Köpek eğitimi verdiğinizde öğrendiği komutları kalabalık farklı ortamlarda tekrar edin bu komutları daha iyi ve her ortamda uygulamasını sağlayacaktır. Köpeğinizin yaptığı hatalara anlık karşılık verip uyarın daha sonra uyarmak köpeğinizin kafasını karıştırıp yanlış algılar almasını sağlar.
  Köpeğinize eğitim verirken onu motive edecek bir şey bulun bu sevdiği bir şey olmalı eğitim sürecinde yaptığı doğru komutlarda bunun ile ödüllendirmemiz ona doğruyu daha çabuk kavramasını sağlayacaktır.
  Soru Sor