Muhabbet Kuşu Hıçkırık Gibi Burun Çekme Sorunu

Muhabbet kuşu hıçkırık gibi burun çekme sorunu var boğazına bir şey takılmış gibi burnunu çekiyor sürekli bu sorunu nasıl çözebilirim soğuk almış sürekli burnunu çekiyor gibi nezle olmş gibi diyebiliriz bu sorunu nasıl aşarım acaba?

Çözüldü 3 cevap

muhabbet kuşu neden hıçkırır Genelde Nefes sorunu oluştuğunda yaparlar hıçkırık şeklinde kuyruklarını aşağı yukarı yapıyorlarsa astım olma ihtimali yüksektir ilaç tedavisi yapılması gerekir.

muhabbet kuşu boğazına birşey takılmış gibi bir ses çıkarır tedavi süresine hemen başlanması gerekir. 


Beğen 0

Bu hastalık için doxiline maddesi içeren Hiprodoxi S, Eritrom ve ya NeoTerramycin tarzı antibiyotikler önerilir. Ben Şahsen Amikozit kullandım ağızdan 3 gün birer damla şeklinde faydasını gördüm sizede tavsiye ederim. Bizim tedavi yöntemimiz tecrübe ile sabittir kuşunuzun sğlığı için Veterinere Götürmeniz önerilir. 

Beğen 0

Ustalardan tavsiye almam gerekiyor. Sorunlarımdan biri kuşların nefes alma sorunu nefes alırken ses çıkarıyorlar Amikozit verdim ama pek bir düzelme göstermediler diğeride popo kısmının yumuşak bir şekilde şişmesi yağlanma değil bu sorunlar için nasıl bir tedavi uygulamam gerekiyor.

Beğen 0

Cevap Yazmak İçin Lütfen Üye Olun Yada Girişi Yapın!

SORUNUZMU VAR?

Sıkılma Sor Cevaplayalım.

Hemen Soru Sor