Muhabbet Kuşu Aldım Nasıl Bakmalıyım

Muhabbet Kuşu Aldım Nasıl Bakmalıyım

Muhabbet Kuşu Bakımı Nasıl Yapılmalı Nelere Dikkat Edilmeli?

Muhabbet Kuşu aldık ve nasıl bakacağımızı nasıl davranacağımızı bilmiyoruz işte sizlere kuşunuz ile ilgili temel bilgiler. Öncelikle aceleci olmayın ve muhabbet kuşunuz hakkında temel bilgiler edinin bu onu daha yakından tanımanıza yardımcı olacak ve onunla daha iyi zaman geçirmenize yardımcı olacaktır.
 

1. Muhabbet Kuşları Arkadaşlığı Severler

Tek bir kuşa sahipseniz bir ayna mutlaka bulunmalıdır. Muhabbet Kuşu arkadaş canlısı bir kuştur size çok iyi arkadaşlık eder. Evde beslediğiniz size alışık ve konuşan bir kuşunuz varsa ona eş almak için çok iyi düşünmelisiniz bu sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Ancak karar verdiniz ve bir eş almak istiyorsunuz unutmamanız gereken bir kural daha var Muhabbet kuşları eş seçen kuşlardır bunun için kuşunuza ideal eşi bulmak zorundasınız.
Muhabbet Kuşu Nasıl Bakılır

2. Çeşitli Besinler Kullanın Tek besinle sabit kalmayın

Kuşlarınıza çeşitli besinler vermeli hatta yeminizin markasını bile arada değiştirmelisiniz. Kuşunuz için çok çeşitli besin kaynakları mevcuttur bunların yanında evinizde kullandığınız bir çok besinide tercih ederler. Kuşunuza dal darı almayı da ihmal etmemelisiniz. Ayrıca Mama kuşunuzun gelişimi ve sağlığı için çok önemlidir.

3. Muhabbet Kuşları Oyuncakları

Oyun Oynamayı Çok Sever Sizde onunla oynamalısınız Muhabbet Kuşları oynamayı çok severler ona çeşitli objeler ile oyunlar oynatabilirsiniz. Örneğin halkalar, küçük toplar gibi gibi ama yutabileceği oyuncakları sakın vermeyiniz

4. Güvenini Kazanmak için acele etmeyin

Muhabbet Kuşları biraz utangaç ve çekingenlerdir bunun için kuşu ilk aldığınızda size alışması için aceleci davranmayınız daha sabırlı ve yavaş yavaş ona yaklaşmalısınız Muhabbet kuşunuzun size alışmasını sağlayın kafesin yakınlarında durmanız size yavaş bir şekilde güvenmesini sağlayacaktır sevdiği yiyecekleri kafesin dışından ona vererek size daha fazla güvenmesini sağlayabilirsiniz. Daha fazlası için diğer makalemizi okuyabilirsiniz.
Muhabbet Kuşu Ötüşü

5. Muhabbet Kuşları Şarkı Söylemeyi Severler

Muhabbet kuşu şarkı söylemeyi çok sever kuşunuzun sizinle birlikte şarkı söylemesini söyleyemiyorsanız bir müzik açarak size neler yapabileceğini göstermesine imkan sağlayın çok hoşuna gidecektir.

6. Yağlan mamasına dikkat edin

Muhabbet kuşları kafes içerisinde fazla hareket edemezler bunun için yağlan maması için bir sebep yok bizim yapmamız gereken kuşu kafes dışına çıkarmak olacaktır Muhabbet kuşunu kafes dışına çıkarırken dikkat etmemiz gerekir. Camları yada perdeleri açık bırakmamak gerekir.

7. Kafesi Temiz Tutun ve Sık sık kuşun tüylerini kontrol edin

Kafesiniz ne kadar temiz olursa kuşunuzda o kadar sağlıklı olacaktır. Kafesi sürekli olarak temiz tutunuz kafes tabanuna gazete sermeyiniz gazetedeki mürekkep kuşunuza zarar verebilir. Kuşun tüylerini sık sık kontrol edin kuş tüyde ise ek gıdalar verebilirsiniz.

8. Kuşlarınızda Tünek Seçimi

Kafesi aldığınızda size verdikleri plastik tünekler yerine tahta tünekler almalısınız tahta tünek kuşunuzun ayak yapısı ve sağlığı için büyük önem taşımaktadır.
Muhabbet Kuşu Kafesi

9. Muhabbet Kuşunuzun Kafesi

Güvenli bir yerde tutun Muhabbet kuşunun ihtiyaç duyduğu sıcaklık 21° C dir. Kuşunuz için en güvenli yer oturduğunuz odada duvara asmak olacaktır. Kuşunuzun kafesi ceyran yapan bir yerde kesinlikle olmamalıdır Muhabbet kuşları bu konuda çok hassastırlar ve ölümle sonuçlanabilir. Muhabbet Kuşu Bakımı Hakkında Kısa Bilgi verdik. Muhabbet Kuşunuzun bakımı için olmazsa olmazlardır anlattıklarımız. Dikkat Etmenizde Fayda var.

Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapmak İstermisiniz ?