Muhabbet Kuşu Bit Sorunu ve Çözümü

Muhabbet Kuşu Bit Sorunu ve Çözümü


Muhabbet Kuşu Bitlenme ve önlemi

Muhabbet Kuşlarında her canlıda olduğu gibi bit pire gibi parazitler oluşmaktadır bu parazitler özellikle yaz aylarında sık görülmekle beraber kışında gözlemlenmiştir. Muhabbet kuşunuzun bitlendiğini anlamanın bir çok yöntemi vardır kuşunuz durgun durur ve sürekli kaşınır bu bitleri görmek için kuşun tüylerini üflemek yeterli olacaktır bitler genellikle kafes içerisinde bir köşeye toplanırlar toz şeklindedirler. Muhabbet kuşunuzu bitten kurtarmak için kafesi ve diğer aksesuarları dezenfekte etmeli ve petshoptan aldığınız bit ilacını kullanmalısınız. Bitlerde profesyonel bir çözüm arıyorsanız benimde kullandığı ve çok memnun kaldığım ardap, vilmectini öneririm.

Özellikle yaz aylarında kafes temizliğine havalandırmaya çok önem göstermelisiniz. Yuvalık içini sık sık temizleyip ilaçlayabilir siniz. Önemli olan bitlenmeden önlem almaktır bunu unutmamanızı temenni ederim.

Muhabbet Kuşu Bit Neden olur

Yaz aylarında Muhabbet Kuşlarınızın kümesini yada kafesini yeteri kadar temiz tutamazsanız bu bitler oluşur ve sonucu erken teşhis edip temizlenmez ise kötü olur. Bit uzun süre olduğunda kuşlarda kötü bir ishale neden olur ve sonucu ölümdür. Bir çok üretici arkadaşımız bunun için çözüm üretmezler ve sonucunda ölümlerle sonuçlanır. Bende bir üretici olarak bununla karşılaştım ve en iyi çözümün vilmectin ve temizlik olduğuna kanaat getirdim. Vilmectini kuşunuza ense yoluna bir damla verirsiniz ve kuşunuz 6 ay boyunca hiç bir dış parazitin saldırısına uğramaz. Diğer bit ile ilgili makalemize göz atınız. Muhabbet Kuşu Bit ve ishal

Muhabbet Kuşu Bit Pire Dezenfekte

1: Petshoptan bit için bir sprey temin etmek.

2: Kafes ve aksesuarları dezenfekte etmek.

3: Bunu bir güne mahsus değil bitlerden kurtulana kadar sık sık tekrarlamak.

4: Bitlerden kurtulduktan sonra haftada yada ayda bir kere spreyi kullanmak.

5: Kafes temizliği ve Muhabbet Kuşuna banyo yaptırmak sık sık.


İlgili Konular

1 Yorum

  • Misafir
    Şakir Özellikle yaz aylarında çok başıma geliyor muhabbet kuşlarım bitleniyor vilmektin kullanıp deneyeceğim buradan sizlere durumu bildiririm.
    1 ay önce