Muhabbet kuşu ısırması nasıl Önlenmeli?

ISIRAN MUHABBET KUŞU NASIL EĞİTİLİR !

Muhabbet Kuşu Aldık ve ısırıyor Eğitim için bizi engelliyor öncelikle bunun için Hırçın Muhabbet Kuşumuzun Nasıl ısırmasını engelleriz onu öğrenelim.

Öncelikle Muhabbet Kuşumuzun Güvenini Kazanmak için Kafeste yanımıza koyarız ve onunla çok ilgilenmeden yanımızda güvende olduğunu hissettirir buda ilk adımımız olur. Daha sonra Kafes içindeyken kafesin üzerine elimizi koyarız ve onun elimiz ordayken rutine dönmesini bekleriz buda elimize alışmasına ve korkmamasına olanak sağlar. Bu süreç 1 gün boyunca 5 ya da 6 defa tekrarlayın taki size tepkisiz kalana kadar.

Isıran Muhabbet Kuşu Nasıl Eğitilir.

Çok sevdiği bir yiyecek bulun ve onu kafes tellerinden uzatarak yemesini sağlayın güven pekiştirecektir. Gün içinde bunu da tekrarlayın elinizdeki yiyeceği gördüğü an size doğru gelmesini sağladıysanız kafes içinde devam edeceğiz.

Elinize Kafes içinde sokarak sevdiği yiyeceği yedirin bunun için dal darı kullanabilirsiniz Muhabbet Kuşları dal darıyı çok severler. Kafes içinde darıyı elinize koyun ve bekleyin elinizden yemesini sağladıktan sonra ilk aşamaları geçmiş olacağız bunu da gün içinde tekrar etmeliyiz elimizi uzattığımız an elimize gelmeli bu güveni ve kafes dışına çıkmaya hazır olduğunu gösterir.

Isıran Muhabbet Kuşu Eğitimi

Muhabbet Kuşu ısırmaması için size alışması ve güvenmesi gerekir ele alıştırdık şimdi ısırmaya kalkarsa ona hafif tepki verebiliriz buda sizi ısırmamasını sağlayacaktır. Yanınızdan uzaklaştırmak ses tonunuz onun bu hareketinden hoşlanmadığını anlamasını sağlayacaktır.

Muhabbet Kuşu Eğitiminde Devam ederken onun ona oyuncak alın ve onunla oynayın sohbet edin saçma gelebilir ama aranızdaki bağı kuvvetlendirir. Artık kuşumuzu alıştırdık ısırması ya da hırçınlığı kalmadı şimdi Muhabbet Kuşumuzu Konuşturmaya Geldi Sıra.

Muhabbet Kuşu Isırmasını Aştık Eğitimini Tamamladık Bu Eğitimde Gördüğümüz en önemli nokta yavaş ve zamana yayarak hızlı hareket etmeden güvenini kazanarak hareket etmek oldu. 

Isıran Muhabbet Kuşu Eğitimi

Muhabbet Kuşumuzu kafesten çıkarırken kendine zarar verecek şeyleri kaldırmamız ondan uzak tutmamız önemlidir.

Muhabbet Kuşu Alıştıktan sonra konuşturma sürecinde onunla oynayarak özellikle akşamüzeri sürekli tekrar yapar ve konuşmasını sağlarız. Akşam aldığı eğitim uykudan önce daha hızlı öğrenmesine sebep olur ve öğrenme sürecini hızlandırır. Kelime kelime eğitim vermemiz daha faydalı olacaktır.

Misafir

Teşekkür ederim. Sayenizde azda olsun eğitmeyi başardım artık ısırması azaldı söyleğiniz gibi devam ediyorum sonucu yazarım.

Misafir

Muhabbet Kuşum sürekli ısırıp bağırıyor ve kaçıyordu dediklerinizi aynı şekilde uyguladım ve gerçekten işe yaradı eline bilgine sağlık müdür sayende bizim haylazı eğittim.

Misafir

Muhabbet Kuşumu Sayenizde ısırmaktan vazgeçirebildim. Teşekkür ederim gerçekten faydalı bir yazı olmuş. Muhabbet Kuşu eğitmesi zor sanırdım ama sabır ve güven kazanmak en önemli etken oldu.