Muhabbet kuşu alırken nelere dikkat etmeliyiz

Muhabbet kuşu alırken nelere dikkat etmeliyiz

Muhabbet Kuşu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öncelikle kuşu alış sebebimizi bilmeli ve ona göre muhabbet kuşu seçmeliyiz. Bunun için Yazımı 2 amaç şekline göre değerlendirip yazacağım. Genellikle Muhabbet Kuşlarını eğitmek için alırız ama bunun yanında yeni yeni heyecanlar için yavru almak onları küçükken büyütüp eğitmek isteyen hobici arkadaşlarımız çıkıyor. Peki ilk defa yavru almak için muhabbet kuşu almak isteyenler nelere dikkat etmeli. Birçok kişi bu işi kötü amaçlara hedef etmiş yurt dışından gelen ithal kuşları eşleyip yüksek paralar ile satıyor ve yeni beslemeye başlayan hobiciler 'in hevesini kırıyor öncelikle bunlara çok dikkat edelim. Muhabbet Kuşu alırken bir müddet alacağımız kuşu gözlemleyip hareketliliğine kafes içerisinde dışkısına tüylerinin parlaklığına dikkat etmeliyiz. Alacağımız kuşun yaşı daha önce ne kadar üretimde kullanıldığı bu bilgileri almamızda fayda vardır. 

Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşu alış amacımız: eğitmek ve konuşturmak için Alacaksak Önce Muhabbet kuşunu alacağımız yeri seçmeliyiz. Bizlerin tercihi etrafımızda üretici arkadaşlar var ise muhabbet kuşunuzu oradan daha anneden yeni ayrılmış olarak almanızdır. Annesinden yeni ayrılmış yavrunun yeme düşmüş olması önemlidir bunun için bir müddet takip edip yem yiyip yemediğini gözlemleyiniz. Yem aşamasını geçtik ve Sağlık durumunu kontrol ediyoruz kuşun parlak tüylere hareketli olmasına ve popo kısmının yaş ve sarı olmamasına dikkat ediniz. Bu aşamayı da geçtikten sonra kuşu alıp eve getirebiliriz. Yavru Muhabbet Kuşunu aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli husus kafes tabanına yem koyulması ve korkutulmamasıdır alışması için hemen uğraşmayın bırakın birkaç gün kafese ve yeni yuvasına alışsın sonra devreye girip alıştırmaya başlanabilir. 

Muhabbet kuşu alış amacımız : Yavru Almak için Alacaksak Eğer Muhabbet Kuşunu Alış amacımız üretmek iste yine bunu yakınlarımızdaki üretimhane sahiplerinden sağlamamız üretim için sağlıklı olacaktır. Sabrım var beklerim diyorsanız size tavsiyem muhabbet kuşunu 5 aylık yavrulardan seçip erkek dişi olarak almanızdır eğer beklemeden almak istiyorsanız bütçenize göre üreticiler size yumurtalı yavrulu seçenekler sunabilir bunun yanında hazır takımlarda alabilirsiniz. Eğer Damızlık Muhabbet kuşu alacaksanız ilk Sağlık durumlarına kafesteki hareketliliklerine ve birbirleri ile olan iletişimine dikkat ediniz. Kesinlikle ucuz diye fazla kuluçka geçirmiş yorgun kuşlar almayınız. Kuşların önce sağlık durumlarına sonra anlaşıyorlarmı onlara bakınız. 

Doğanın ruhu

İlginizi ÇekebilirMuhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Alırken Cinsiyetini Nasıl Anlarız 

Muhabbet Kuşu Cinsiyet seçimi sitemizde mevcut ama kısa ve öz olarak yazıma eklemek istedim detaylı isterseniz Muhabbet Kuşu cinsiyet belirleme yazımı okuyabilirsiniz. Muhabbet Kuşu Cinsiyeti Gaga üzeri mavi ise erkek diğer renklerde dişi oluyor. Bazı dişilerinde mavi olur ama burun delikleri beyaz olur buna dikkat ediniz. Bazı mutasyon erkeklerde pembe gaga erkeği ifade eder.

Muhabbet Kuşu Alırken Önceliğiniz Kuşun sağlık durumu olmalıdır. Bazı arkadaşlarımız yavru almak için yumurtalı kuş almak istiyor bunu kesinlikle onaylamıyorum kuşun yavrularının ölümüne sebep oluyorsunuz ne alanı nede veren arkadaşları onaylıyorum. Eğer kuşun sağlık durumu iyi ise kuş zaten alışınca yavrulayacaktır.

Muhabbet kuşu sağlıklı olduğunu nasıl anlarız?

Sağlıklı muhabbet kuşu hareketlidir tüy yapısı daha düzgündür ama tüy 'de ise bu değişebilir. Sağlıklı bir muhabbet kuşu dışkısı katıdır ve genelde belirli bir alan içerisine dışkılamaktadır. Kuşun popo kısmını kontrol edebilirsiniz burası sarımsı bir renk değil yağlanmamış ise kuşu alabilirsiniz.

Hangi renk muhabbet kuşu almalıyım

Muhabbet Kuşu renkleri ana renk olarak yeşildir buda gen yapılarının daha sağlıklı olduğu anlamındadır daha baskındırlar ama siz hangi renk istiyorsanız almanızda sakınca yoktur sağlık durumu iyi ise. Renkleri konuşmalarına ya da sağlık durumlarına bir etki etmez hangi renk seviyorsanız onu alabilirsiniz.

İlginizi ÇekebilirMuhabbet kuşu en çok ne sever?

Muhabbet kuşu alırken dişi mi erkek mi almalıyım

Eğer alıştırıp konuşturmak istiyorsanız erkek muhabbet kuşu almalısınız. Konuşmaya daha yatkın ve daha çok kelime konuşmaktadırlar.

Jumbo muhabbet kuşu alırken nelere dikkat etmeliyiz

Jumbo alacaksanız bu sizin zevkinize bağlı olarak değişir. Jumbolarda kendi aralarında değişirler ve özellikle revaçta olan show kuşları vardır bunları alacaksanız üreticiden almanız daha iyi olacaktır.

Muhabbet kuşu kafesi alırken nelere dikkat etmeliyiz

Kuşumuza kafes alırken çeşitli etkenler vardır bu etkenler kafes boyu, tel sağlamlığı, tel aralıkları, tel açıklıkları, boyası ve kullanım alanları gibi etkenlere dikkat etmelisiniz.

Muhabbet kuşu ilk alındığında ne yapılmalı?

İlk aldığınızda kafesi sizden ne çok uzağa nede çok yakına koymalısınız. Kafes içerisine yemi ve suyu yanında yerede yem koymalısınız. Strese sokmamak için kesinlikle çok rahatsız etmemelisiniz ve ona zaman vermelisiniz geldiği yere alışması için. Daha sonra yavaş yavaş yaklaşmalısınız size alışması ve güvenmesi için.

Muhabbet kuşu kafesinin içinde neler olmalı?

Kafes içerisinde olmazsa olmazlar arasında yemlik, suluk, tünek, kemik, kuş kumu olmalıdır diyebiliriz. Oyuncaklar size kalmış ama salıncak alabilirsiniz kendi kendine eğlenmesi için.

İlginizi ÇekebilirMuhabbet kuşu ısırması nasıl Önlenmeli?