Muhabbet kuşu en çok ne sever?

Muhabbet kuşu en çok ne sever?

Muhabbet Kuşu EN Çok Ne Yer Neyi Sever Beslenmesi için Neler Verilmelidir!

Muhabbet Kuşlarımıza Genel olarak Tohum ile Besleriz. Bu tohumlar ile Muhabbet kuşumuzun Sağlıklı Beslenmesi oldukça olanaksızdır ve kesinlikle katkı ve farklı besinler ile desteklememiz gerekmektedir. Destekleyici besinler verirken oldukça dikkat etmeliyiz temiz olmalarına bu gıdaları yiyip yiyemeyeceklerine bu gıdalardan ne gibi besin değeri aldıklarına kadar önemli bir konudur bu. Muhabbet Kuşlarımız doğada kendi ihtiyaçlarını karşılayabilirler peki kafeste? İşte bu sorumuza Elimizden Geldiğince yanıt vermeye çalışacağız.

Muhabbet Kuşları Doğada Protein ihtiyaçlarını yaprak, meyve ve çeşitli bitki üzerinde oluşan kurtçuklar ve böceklerden alırlar. Peki biz Muhabbet Kuşumuza Bu böcek değerlerini karşılayacak ne verebiliriz? Piyasada çok sayıda un kurdu satan insanlar yanında kurtlu mamalarda var ama ben pek Muhabbet Kuşları için Un Kurdu Önermiyorum.

Muhabbet Kuşlarımız için Çeşitli Meyve ve Sebzelerden oluşan bir liste hazırlayabiliriz.  Muhabbet Kuşlarına Ne Kadar yem verilmeli gibi sorularla da karşılaşıyorum bunun içinde burada cevap vermek istedim. Muhabbet Kuşları Balık Gibi Değildirler ihtiyacı olanı kadar yerler ama yem seçme gibi huyları vardır. Yemlikleri Çok doldurmamak sık sık yem vermek çok faydalıdır sürekli yemi tazelemiş olursunuz.

Muhabbet Kuşları En Çok Ne yerler Neyi Severler?

MUHABBET KUŞU SEBZE VE MEYVELER

Muhabbet Kuşlarımızın en çok sevdiği ve en faydalı sebze ve meyvelerden bahsedeceğim umarım okuyan ve uygulayan arkadaşlarım faydasını görüp burada bizimle paylaşırlar.

HAVUÇ: Muhabbet Kuşlarımıza en sık verdiğimiz genelde rendeleyerek verdiğimiz besin değeri yüksek bir sebzedir.

ISPANAK: Muhabbet Kuşumuza sık sık olmasa da haftada ya da ayda bir kere vermemiz gelişimi ve sağlığı açısından önemlidir.

BROKOLİ: Üreticilerin sık sık verdiği besin değeri yüksek bir sebzedir. 

LAHANA: Severek tüketirler ama az ve zaman aşırı vermekte fayda vardır fazlası ishale neden olabilir.

DOMATES: Ortadan Kesilerek Arada bir verilmesi tavsiye edilir yaprak ve saplarını ayıklamanızı öneririz.

PATATES: Zaman Zaman Haşlayarak verebilirsiniz. İshal Gördüğünüzde Vakit kaybetmeden veriniz.

ŞALGAM YAPRAĞI: Az miktarda tüketilmesi önerilir. Tüketirler ama sık sık değil.

Muhabbet Kuşu Ne yer neyi sever

MEYVELER:

  • Muz
  • Armut
  • Üzüm
  • Ahududu
  • Çilek
  • Mandalina
  • Portakal
  • Kivi

ÖNEMLİ NOT: Muhabbet Kuşlarımıza Bu Önerdiğimiz Besinleri vermeden önce bol sirkeli suda yıkamanızı öneririz. Parazitlerden korunur ve kuşunuzun sağlığı için oldukça önem taşır.

 

MUHABBET KUŞU BULGUR YER Mİ?

Muhabbet kuşu üreticileri ince Bulguru ıslatıp 15 dakika beklettikten sonra suyunu alarak mamaya katarlar buda daha rahat yemelerini sağlar.

MUHABBET KUŞLARI NE SEVER?

Muhabbet Kuşlarının en sevdiği besinlerden biri dal darı kızıl darıdır bu ayıklanmamış dalda olması gerekir. Eğitim için bunu ödül olarak düşünebiliriz.

Muhabbet Kuşu Meyve ve Sebze Tavsiyeleri

MÜREKKEP BALIĞI KEMİĞİ

Mürekkep Kemiği yani Kalamar kemiği doğal kalsiyum deposudur hem kalsiyum eksikliğini giderir hem de gaga uzamasına engel olur.

BUĞDAY

Muhabbet kuşlarının sevdiği ve yüksek ölçüde b vitamini deposudur. Peki Muhabbet Kuşları Buğdayı nasıl yer? 

Muhabbet Kuşları Buğdayı çimlendirilmiş olarak yerler. Bunun için Muhabbet Kuşu çimlendirme yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Soru Sor
Makale için henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapmak İstermisiniz ?