Pakistan Muhabbet Kuşu Kendini hemen ele veren küçük çelimsiz bir muhabbet kuşu ırkıdır. Bu ırk ülkemize Suriye üzerinden gelen ve hastalık ve ölüm olasılığı çok yüksek olan bir ırktır hiçbir üretici bu kuşu beslemeyi tercih etmez ve kimseye de önermez en ucuz muhabbet kuşu türüdür. Pakistan Muhabbet Kuşu cinsleri genelde petshop tarafından alınıp satılır kar marjı yüksek ve kampanya için uygundur. Pakistan muhabbet kuşu ölecek diye bir şart yoktur ama bakımını doğru ve düzenli yapmak önemlidir. Pakistan muhabbet Kuşu cinsleri küçük kalıplı bir ırktır anlaması çok kolaydır resimde pek belli olmasa da yerliden bile ayırt edilebilir.

Pakistan Muhabbet Kuşu Konuşurmu diyen bir çok arkadaşımız mevcut evet her muhabbet kuşunda bu özellik var erkeklerin daha baskın olduğuda aşıkardır. 

Pakistan Muhabbet Kuşu Cinsiyet ayrımı yapmak diğer kuş türleri ile aynıdır. Erkeklerde gaga mavi dişilerde beyazımsı olur detaylı öğrenmek için tıklayınız.

Pakistan Muhabbet Kuşu Bakımı

Pakistan Muhabbet Kuşu bakımı diğer ırklarla aynı şekilde bakılır kafes temizliği öncelikli olarak kafesinden taze su kum ve kalamar kemiği eksik edilmemelidir. Kafesin konumu cereyan almayacak şekilde konumlandırılmalıdır. Pakistan muhabbet kuşları ortalama 7 ile 10 yaşları arasına kadar yaşarlar tabi bakımın bunda çok etkisi vardır. 

Pakistan Muhabbet Kuşu

Pakistan Muhabbet Kuşu Üretimi

Pakistan Muhabbet Kuşu üretimi için sağlıklı bir çift kuş sağlanır ve uygun kafes ve şartlarla üretimi için başlangıç yapılmış olur. Bakımları ve vitamin takviyeleri yapıldıktan sonra ortalama eşleşmeden iki hafta sonra ilk yumurta gelir ve 18 gün sonra dolu yumurtalar çatlamaya başlar. 

Pakistan muhabbet kuşu fiyatları en uygun fiyat ile karşımıza çıkar küçük yapılı olmaları fiyatlarının düşük olmasındaki en büyük sebeplerden biridir Pakistan Muhabbet Kuşu fiyatları 25 TL ile başlar ve kuşun renk ve yapısına göre artış sağlar. Ülkemizde çok fazla üretimi yapılmaz genel olarak petshoplar alıp ticari amaçla satışını yaparlar. Pakistan muhabbet kuşu konuşur tabiki gerekli eğitimi sağladıktan sonra tabi öncelikle aldığınız kuşun yavru ve sağlıklı olmasıdır yavru kuş nasıl anlaşılır yaş tahmini öğrenmek için makalemize göz atın. ve son olarak Muhabbet Kuşu isim seçimi oldukça zor ve kararsızlık ile geçen bir süreçtir. Muhabbet Kuşu isimleri bölümünden seçebilirsiniz.