Rainbow Muhabbet Kuşu Hakkında Konuşalım. 2020 Rainbow Fiyatları ne kadardan tutun konuşurlarmı eğitimi ve üretimi nasıl olur satılık rainbow nereden temin ederim gibi bilgilere yer vermeye çalışacağız.

Rainbow Muhabbet Kuşu  Çok sevilen Muhabbet Kuşu ırklarından biridir. günümüzde oldukça ilgi görmüş ve birçok üretici ve hobici tarafından kabul görmüştür. Rainbow Muhabbet Kuşu adından belli olduğu gibi Gökkuşağı olarak geçmektedir nedeni ise üzerinde bulundurduğu renklerdendir.

Rainbow Muhabbet Kuşu ilk olarak İngiltere’de Keston Kuş Çiftliği tarafından üretilmiş ve oradan yayılmıştır. Bu mutasyonu özel kılan renk ve kanat desenleri bu mutasyonu farklı kılmıştır. Rainbow Muhabbet Kuşu özelliklerinden sizlere bahsetmeye çalışacağım ilk önce iyi bir Rainbow’un özellikleri nasıl olmalı oradan başlayalım.

Rainbow muhabbet kuşu

Bu kuşların en büyük özellikleri sarı yüz olmalarıdır kanat uçları gri ya da beyaz tonlarda silik opal görünümü alması önemlidir. Bu kuşlarda kanat uçlarında hafif soru tonlarda gözlemlenir. Yani Bir Kuşa Rainbow demek için önemli birinci kural sarı yüz olmasıdır ve kanat uçlarındaki teleklerin gri silk opal tonlarında olmasıdır.

Rainbow muhabbet kuşu

Rainbow Muhabbet Kuşunda gövde renklerinde tonlar değişebilir gök mavisi, mor renk ve leylak rengi görülebilmektedir. 

Rainbow muhabbet kuşları ‘ Spangle ‘ mutasyonu ve ‘ Painted ‘ mutasyonu ile çok fazla karıştıranlar oluyor. Spangle ve Painted muhabbet kuşunun en belirgin özelliği beyaz kanat olmalarıdır buda onları Rainbow muhabbet kuşlarından ayıran en büyük farklılıklarıdır.

Rainbow Muhabbet Kuşu Fiyatları değişiklik göstermektedir ilanlarımızdan bakabilirsiniz. 

2020 Yılında Rainbow Muhabbet Kuşları çok göz önünde olmaya başları ve fiyatlarınada bu yansıdı iyi bir rainbpw muhabbet kuşu 80 ile 100 ₺ üzerinde bu renk çeşitliliğine göre değişiyor. Rainbow muhabbet kuşu isimleri renk varyasyonuna göre değişir. Violet Mor ve benzeri gibi.